Jdi na obsah Jdi na menu

NOVINKY 2013 / News

 

 

VÍTÁME  VÁS  V  NOVÉM  ROCE  2013

 

 p1550769.jpg

 

PŘEJEME VÁM , ABY ROK 2013 BYL KRÁSNÝ A ÚSPĚŠNÝ

Zdravíme všechny lidičky ,kteří zavítají na naše stránky a kteří propadli kouzlu malého, ale srdíčkem velkého a statečného plemene - čivava. Budeme Vás zde seznamovat s našimi pejsky,jejich úspěchy či neúspěchy  na výstavách,jejich potomky. Do novinek zařadíme každou novou zprávičku o nich. Věříme ,že se Vám na stránkách Čokoládového štěstí bude líbit,tak jako rok minulý. Děkujeme za Vaší návštěvu.

Pokud bychom měli bilancovat starý rok - byl pro nás opět úspěšný. TONDA získal titul CH .ČR, SINGI titul JCH. ČR, FALKO má rozdělaný titul JCH. ČR,doufáme ,že se nám ho povede dokončit...všichni naši kluci nastartovali výborně výstavní kariéru.19.5. jsme se zůčastnili Světové výstavy psů v Salzburgu - naše CH. Amálka se ve tř. šampionů umístila na nádherném 4. místě,posuzoval Francesco Cochetti.My jsme na tento úspěch naší fenečky nesmírně hrdí ! Zbonitovali jsme 3 pejsky - FALKO a FEBIE z našeho chovu se samými 0, SINGI s jednou 3, i toto byl pro nás nádherný úspěch.Byli jsme opět na vyšetření luxace čéšky s pejsky FALKEM a FEBINKOU,kteří nezklamali a s výsledkem 0/0 jdou dále do chovu.Narodil se nám vrh ,, G "-Geronimo a Geeny zůstali doma a my doufáme v jejich úspěšnou výstavní karieru - už nám něco stihli ukázat na výstavách ve třídách dorostu.

Před koncem starého roku jsme opakovali krytí, pro nás úspěšným pejskem, pejskem importovaným z Austrálie - Multi Ch. Cheekychi BEST O ZE BEST / po kterém už máme výstavně a typově pěkné potomky - Grand CH., CH. Amálku,Artuše, Febie a Falka /,tentokráte jsme nakryli fenečku Celestýnku - Elinku a vypadá to,že na začátku února se v naší chovatelské stanici narodí štěňátka.Tento týden se chystáme na Sono vyšetření,výsledek přidáme na stránky.

2.1. - dnes jsme byli s Elinkou u našeho pana veterináře zjistit březost a podívat se, kolik asi miminek její bříško schovává. Vše dopadlo na výbornou,Elinka je březí a viděli jsme i malé bublinky - štěňátka.Počet štěňátek však prozrazovat nebudeme.Počkáme si na začátek února,kdy by se měla čivaví miminka narodit.

6.1. - HANÁCKÁ  NÁRODNÍ  VYSTAVA  PSŮ BRNO                                                                         GERONIMO   GERONIMO CONY, tř. mladých Výborný 2

FALKO  BEST ,tř. mezitřída Výborný 1, CAC - nový JUNIOR ŠAMPION

SINGI,tř. mezitřída Výborný 1, CAC

TONDA,tř. šampionů Výborný 1, CAC, CAC ČMKU, NÁRODNÍ VÍTĚZ

Máme ze všech našich kluků obrovskou radost. Je to pěkný začátek nového roku a my děkujeme rozhodčímu p. R. Kubešovi,který pejsky posuzoval.

16.1. - dnes má Elinka

p1550641.jpg

44.den březosti. Začíná lépe baštit, je více opatrná na prudké pohyby a skoky,celkově se zklidnila a celý den prospí. Elinka čeká svoje první štěňátka a my se už moc těšíme na mrňousky,kteří by se měli narodit kolem 5.2.

22.1. jsme byli opět na cvičení ve psí školiskenovani0002.jpgčce.Sešlo se tam mnoho páníčků s různými plemeny pejsků - ovšem nejvíce bylo čivav. Hezky se nám  cvičilo,pejskové byli spokojeni se svými páníčky....ti měli plné kapsy dobrůtek.A když se na konci cvičení mohli proběhnout všichni pejsci dohromady, byli nejspokojenější. Jejich páníčkové si zatím příjemně popovídali.Již teď se těšíme na další setkání,tak zase v úterý !

p1550770.jpgNáš odchov GERONIMO CONY - velmi nadějný pejsek pro výstavy.

2.2. DUO  CACIB  BRNO - tentokrát jel na výstavu s pejsky páníček.Já zůstala doma ,abych     pohlídala Elinku,která už má co nejdříve porodit štěňátka.

FALKO BESTtř. mezitřída Výborný 1, CAC

SINGItř. mezitřída Výborný,posuzovala p.rozhodčí Ahrens Hana a posuzovala opravdu přísně. 

3.2. DUO  CACIB  BRNO - FALKO BEST ,tř. mezitřída Výborný 1, CAC

SINGI , tř. mezitřída Výborný 3

posuzoval p. Leoš Jančík ,děkujeme.

Máme z výsledků našich pejsků, posouzených na výstavě v Brně, obrovskou radost. Páníček to s kluky zvládl na jedničku !

dscf1070.jpg5.2. se naší Elince narodila fenečka ,vážila 121 gramů.Narodila se normálně bez císařského řezu. Hned se přicucla k mamince a dnes už váží 133 gramů.Doufáme ,že bude vše v pořádku a malinká,protože je sama a pořád bumbá, bude hezky přibírat na váze.

p1550911.jpgNaše fenečka dnes dostala jméno HARMONY MAY.

22.2. - malinké Máje je již 17 dní , váží 40 deka a má otevřená očíčka. Je to malá ,nádherná fenečka a Elinka se o ní pečlivě stará.

 p1560313.jpgNáš dlouhosrstý, importovaný pejsek Cyprian Zuzanin raj - po domácku Cipísek byl od prosince na zkušené ve své rodné chovatelské stanici.Včera 23.2. se zůčastnil mezinárodní výstavy psů v Nitře /posuzovala p. Jílková Z. / Ve třídě mladých získal na své první výstavě ocenění Výborný 4.

24.2. - si vychodil ve třídě mladých krásný titul  Výborný 1, CAJC / p. Vítková V. /64828_535444476488093_971130381_n.jpgDěkuji za super předvedení manželům Révayovým.

Máme z Cipíska velikou radost .......je to malý,hravý pejsek pohodář !

 1.3. - včera večer   jsme navštívili chovatelskou stanici Vida perra a přivezli si  krásné ,nové štěňátko - pejska CARAMEL VIDA PERRA.  Děkuji chovatelce p. Lence Veverkové za umožnění uskutečnění mého snu a za důvěru s kterou nám pejska do naší chovatelské stanice svěřila.

novymaj.jpg

25.3. - dnes byla malá Mája na svém prvním očkování a také čipování.Je to moc statečná fenečka,ale aby se nebála doprovázela jí její maminka Elinka. Seznámila se s naším panem doktorem,vůbec neplakala,hezky držela a doma dostala za odměnu masíčko. Bylo vidět,že si z očkování a čipování nic nedělá.

S naším novým pejskem Caramelem Vida perra,po domácku Camíkem ,pilně cvičíme chůzi na vodítku a postoj .Už byl s námi ve psí školičce a vedl si tam moc dobře.Je to šikovný a chytrý pejsek,máme z něho velikou radost.

O velikonoční neděli 31.3. se chystáme s našimi pejsky na Mezinárodní výstavu psů do Českých Budějovic. Velmi se těšíme na novou výstavní sezonu.

31.3. - MVP ČESKÉ BUDĚJOVICE - GERONIMO CONY ,tř. mladých VÝBORNÝ 2

JCH. FALKO BEST ,tř. mezitřída VÝBORNÝ 1,CAC /je to jeho 3. CAC za dva měsíce a všechny na mezinárodní výstavě - máme z Falka obrovskou radost,má super výstavní povahu /

CH.,JCH. BARBAR CONAN,tř. šampionů VÝBORNÝ 2, Res. CAC, Res. CACIB

Máme opět z umístění našich pejsků nesmírnou radost a velice si jich vážíme.Jsou to v kruhu pohodáři,veselí a předvádiví.

 Posuzovala p. Assenmacher Hassi / D /,děkujeme.

Nesmíme zapomenout i na náš odchov - fenečku EBONNY ART,která ve tř. mezitřídě získala nádherné ocenění VÝBORNÁ 1, CAC.Je to už její druhý CAC z mezinárodní výstavy a my velmi gratulujeme majitelům,manželům Vodrážkovým a děkujeme za pěkné předvedení a výbornou reprezentaci naší chovatelské stanice.

p1570486.jpg13.4. - začínají se nám hárat fenečky, a protože máme letos naplánovaná štěňátka,chystáme se na krytí.Se štěňátky počítáme od fen - CH. Amálky, Febinky a Lisanky.Výsledek krytí přidáme na stránky.

p1570719.jpg16.4. - jsme byli opět cvičit s Camíkem a Gerunkou ve psí školičce.Protože dnes bylo hezky,krásně svítilo sluníčko,cvičili jsme nejdříve venku a pejskům se to moc líbilo.Camíkovi budou 4 měsíce,ale je to šikovný a učenlivý pejsek . Již teď se těšíme na další úterý.

Vypadá to ,že se nám začíná hárat i Amálka....ženicha pro Amálku jsem si vybrala z jiné chovatelské stanice.

p1550892.jpg25.4. jsme odjeli s Amálkou do Ostravy za ženichem. Vybrala jsem si pro ní krásného pejska Multi CH. BRAMVER'S  FAMOUS  MUSUKO / import Japonsko /. Spojení se povedlo a teď už budeme nedočkavě čekat,zda se zadaří a naše Amálka se stane poprvé maminkou.

mus_venku.jpg 28.4.-CACIB DRESDEN, judge Rainer Jacobs - děkujeme.

FALKO BEST ,tř. otevřená V1,CAC,CACIB, BOB. Máme z Falka obrovskou radost,byla to jeho 1. výstava v Německu.img_20130428_114448.jpg

5.5.- MVP PRAHA

CARAMEL Vida perra,tř. štěňat VN1

Microschihuas TALK of the TOWN,tř. mladých VÝBORNÝ 1,CAJC,BOJ

NORMAN Zuzanin raj,tř. otevřená VÝBORNÝ 1, CAC

CH. BARBAR CONAN Zuzanin raj,tř. šampionů VÝBORNÝ 4

Děkujeme za posouzení p. Ing. Síbrtové I.

camikkruh.jpgCamík a jeho první výstava.

8.5. - Klubová výstava v Zadní Třebáni

JCH. FALKO BEST Čokoládové štěstí tř.otevřená VÝBORNÝ 2, Res. CAC / přihlášeno 11 psů /

CARAMEL Vida perra, tř. štěňat VN1 a nádherný posudek od p. rozhodčího s gratulací ke krásnému psovi.

JCH. NORMAN Zuzanin raj ,tř. otevřená /přihlášeno 9 psů / VÝBORNÝ 4

CH.,JCH. BARBAR CONAN Zuzanin raj ,tř. šampionů VÝBORNÝ 1, CAC

NORMAN a FALKO ještě získali za body ,které nasbírali na výstavách, poháry a titul Junior šampion Chihuahua klubu.

 p1580569.jpg

Posuzoval rozhodčí p. First Rafal - děkujeme.

Máme ze všech našich pejsků opět velikou radost.

V úterý jsme navštívili psí školičku.Cvičení probíhalo venku na sluníčku a tak jsme pořídili pár fotografií. Můžete se na ně podívat ve složce - Psí škola.

p1580689.jpgNa fotografii je Cyprian Zuzanin raj - náš Cipísek.

V pondělí se chystáme na sono vyšetření s Amálkou....jsem zvědavá jak dopadlo krytí krásným Musučkou ! Výsledek vyšetření přidáme na stránky.

Dnes jsme byli s Amálkou na sono vyšetření,kde byla zjištěna březost. Máme obrovskou radost....doufáme,že vše bude v pořádku a Amálce a Musučkovi se kolem 25.6. narodí štěňátka.

26.5. - MVP Litoměřice - GERONIMO CONY  V 1, CAJC, BOJ

JCH. NORMAN  V2, Res. CAC

 CH. BARBAR CONAN V 2,Res. CAC

dsc_5665.jpg

29.5. - dnes má Amálka 35. den březosti.Je klidnější ,pořád spinká a taky začíná víc jíst....pěkně se jí zvětšuje a kulatí bříško. 

p1590071.jpg

5.6.2013 - dnes ráno zemřel nádherný pes Champion Austrálie,Champion. CZ., Klubový Champion.KCHČaN , Veterán Champion.CZ ,držitel spousty dalších ocenění a titulů Multi CH. CHEEKYCHI  BEST O ZE  BEST / breeder Tracey Wright - Austrálie /,otec našich tří vrhů ,,A "- Grand CH.,CH. Amálka a Artuš , ,,F " - JCH. Falko a Febinka a ,,H " - poslední z jeho potomků v naší chovatelské stanici, 4 měsíční fenečka Harmony May. Měj se tam Nikoušku krásně ,budeš pořád s námi !

 nikous_1.jpg

11.6. - Amálka má dnes 48. den. Bříško se jí pěkně kulatí a nám už zbývá do porodu 14 dní.Samozřejmě se na čivaví miminka velmi těšíme, a doufáme ,že porod a vše okolo  zvládneme jak my ,tak Amálka.

p1590121.jpg16.6. - NVP  KLATOVY

CARAMEL Vida perra tř. štěňat VN1   

MICROSCHIHUAS TALK OF THE TOWN tř. mladých VÝBORNÝ 1, CAJC, BOJ / nejlepší mladý jedinec /. Posuzoval p. Iuza Beradze a my velmi děkujeme.

Naši kluci nám opět udělali velikou radost. Dušánek už má 2x CAJC a 2x BOJ...je to nádherný pes s výstavní a veselou povahou. Camíček je 6 měsíční pejsek ,je moc šikovný a předvádění se v kruhu má v krvi......jsme šťastní ,že ho máme ! Počasí nám taky přálo ,nádherně svítilo sluníčko,sešli jsme se s přáteli a popovídali si.Byl to krásný,slunečný a úspěšný den.

dsc_5918.jpg

 

dsc_5943.jpg

 Nemůžeme zapomenout ani na náš odchov - fenečku EBONNY ART ČOKOLÁDOVÉ ŠTĚS,která na NVP v KLATOVECH získala svého čtvrtého CACE. Stala se tak novým ČESKÝM ŠAMPIONEM a my máme obrovskou radost a ještě jednou gratulujeme majitelům Evě a Vaškovi Vodrážkovým ! Je to náš první odchov,mimo naší chovatelskou stanici,který získal šampiona ČR a naše radost je o to větší,že tři ocenění CAC získala na mezinárodních výstavách a to čtvrté na výstavě národní a to vše ve věku 26. měsíců.

Hárají se nám fenečky a tak v brzké době budeme krýt.8696_179232308911323_1580356089_n.jpg 

 Amálka má dnes 56.den březosti....má krásné bříško,odpočívá doma v chládku ,na sluníčko jí raději moc nepouštíme.I ostatní pejsci se v těchto vedrech zdržují doma.

24.6. - nakryla jsem Lisanku importovaným, čokoládovým pejskem Normanem Zuzanin raj - Singim.Pokud se krytí povede ,budeme mít v naší chovatelské stanici koncem srpna štěňátka

26.6.2013 se v naší chovatelské stanici narodila štěňátka - jeden pejsek a jedna fenečka po rodičích Grand CH., CH. AMÁLKA ČOKOLÁDOVÉ ŠTĚSTÍ x Multi CH.,Multi  Winner,BISS,C.I.Bp.  BRAMVER'S  FAMOUS  MUSUKO.

 p1590506.jpg

30.6.2013 Intercanis Brno - CARAMEL Vida perra ,tř. dorostu VN 1 - Microschihuas TALK OF THE TOWN / Dušan / tř. mladých VÝBORNÝ 1, CAJC ,BOJ ,dokončený JUNIOR CHAMPION CZ - NORMAN Zuzanin raj tř. otevřená VÝBORNÝ 3, BARBAR CONAN Zuzanin raj tř. vítězů VÝBORNÝ / posuzoval p. Javorčík V. / dsc_0261.jpg

2.7. - dnes ráno odletěl ke své majitelce do Austrálie ,,Dušánek " ,vlastním jménem MICROSCHIHUAS TALK OF THE TOWN ,nádherný pes s velmi milou,přátelskou a výstavní povahou.Jsem šťastná, že mohl být u nás v naší chovatelské stanici a že jsme ještě před jeho odletem dokončili JUNIOR CHAMPIONA CZ.Přeji Ti krásný let a hodně štěstí a úspěchů v novém domově Dušánku. 

dsc_0274.jpg

Small Dusan is leaving to his new home, to Australia. Already he is a junior champion of Czech republic. Im so proud of him , wish him a good flight and best of luck in his home ! 

Amálka se poctivě stará o svá dvě štěňátka a ty každým dnem rostou jako z vody. Fenečce jsem dala jméno CHERRY a pejsek se jmenuje CHICHÉN  ITZÁ / po domácky mu budeme říkat / Čiko /, fotečky prcků budu přidávat do Amálčiny složky ,vrh ,,CH ".

9.7. - přišel mi uznaný JUNIOR ŠAMPION CZ pro Dušánka.Máme ohromnou radost a jsme šťastní,že jsme vše stihli dokončit než odletěl  ke své paničce. Více informací o tomto veselém a milém pejskovi bude ve složce ,,DUŠAN ".995706_10201478385670978_806113662_n.jpg

Amálky štěňátka otevřela očička,je jim 14 dnů. Fenečka CHERRY váží k dnešnímu dni 27 dkg a pejsek ČIKO 28 dkg....pořád jenom cucají a spinkají.Těšíme se až začnou lézt a prozkoumávat okolí pelíšku.

V pátek  25.7. máme naplánované Sono vyšetření s Lisankou ke zjištění březosti.Pokud vše dopadne dobře ,budeme mít v srpnu štěňátka.Lisanku jsem kryla čokoládovým ,krátkosrstým pejskem Normanem - Singim,jeho rodokmen,fotografie a více informací najdete v jeho složce.

p1600409.jpgPár fotek našich 3  týdenních štěňátek jsem přidala Amálce do složky.Začínají se rozkoukávat kolem sebe,zkouší první krůčky a pozorují přes ohrádku zvědavě ostatní pejsky.Čiko začíná lumpačit a okusuje sestřičku. Amálka si je ostražitě hlídá !

p1610371.jpg21.7. - právě jsem dostala zprávu z MVP v Mladé Boleslavi od majitelů Ebonnky ,manželů Vodrážkových - CH.EBONNY ART Čokoládové štěstí / otec Artuš Čokoládové štěstí / získala ve třídě šampionů svůj první CAC a CACIB. Posuzovala J. Ovesná ,děkujeme. Holky ,posíláme velikou gratulaci ,máme z Vás obrovskou radost a přejeme hodně štěstí,ať se Vám co nejdříve povede dokončit českého Grandšampiona.

1080482_192771810890706_1674176152_n.jpg26.7. -  jsme byli na očkování našich pejsků a také na Sonu z Lisankou.Vyšetření potvrdilo březost a tak se můžeme kolem 24.8. těšit na štěňátka.Mám velikou radost a doufám ,že vše bude v pořádku.Jsou to poslední štěňátka této fenečky a já se moc těším. Otcem je importovaný,krátkosrstý ,čokoládový pejsek JCH. Norman Zuzanin raj -Singi. 

p1330803.jpgNahrála jsem kraťounké video s Čikem v postoji....další videa přidám do složky - CH. Amálka,vrh,,CH"

1.8. - Lisanka má dnes 39. den březosti. Viditelně se jí zvětšuje bříško a já se těším na její štěňátka.

3.8. - dnes byl propuštěn z karantény v Sydney malý Dušánek.Jsem šťastná ,že už může ke své paničce,která ho v karanténě po celou dobu navštěvovala. A to nejen ona ,ale i její kamarádka a rodina.Přejeme mu hodně štěstí v novém domově ,spoustu krásných feneček a v neposlední řadě i krásná první místa na výstavách.Udělat Šampiona Austrálie není jednoduché,kolik psů ve své třídě a na výstavě porazí ,tolik má bodů.Dušan má výstavní povahu a v kruhu byl jako ,, ryba ve vodě " a já doufám ,že z něho již brzy bude Champion Austrálie.Svou výstavní kariéru začíná 7.8.,kdy odjíždí s Tracey na maraton výstav....vracet se budou kolem 27.8 a my z ČR mu moc držíme palce!

554001_10201646203426317_586223372_n.jpg

6.8. - jsme byli s pejsky opět ve psí školičce.Tentokrát přijela i chovatelka našeho  Camíka ,p. Lenka Veverková ,se podívat jak si vede. Po cvičení jsme si udělaly,,malý piknik" ,popovídaly si a probraly různé věci okolo pejsků.Bylo perfektní počasí i nálada a já doufám ,že si to příště zopakujeme.Camík si pohrál se svou sestřičkou Kájou,vyrostla a jemu se moc líbila.Fotky jsem přidala do fotoalba PSÍ ŠKOLA.

p1610870.jpg

Dnes jsem fotila naše malé prcky venku na sluníčku.Běhali v kytičkách a po travičce,bylo vidět ,že se jim venku mezi  ostatními pejsky líbí.Fotky jsem přidala Amálce do složky vrh ,,CH".

p1620080.jpgDo složky : Amálka - vrh ,,CH" - otec - jsem přidala  nádherné video s tatínkem našich štěňátek .

A ještě jedna fotečka z úterní psí školy a naší nealko párty- panička s Camíkem a fotka páníčka s Májou.

Také musím přidat zprávu o Dušánkovi. Ten na své první výstavě v Austrálii získal svých prvních 10 bodů.Na šampiona Austrálie jich musí mít celkem 100 a tak mu z České republiky moc a moc držíme palce !1003533_645745835437719_1521990460_n.jpg556791_645745812104388_615359557_n.jpg

 

19.8. - Lisanka má 57. den březosti ,pomalu se chystáme na příchod nových štěňátek.

Do složky - DUŠAN -jsem přidala zprávu a foto o pejskovi ,který z naší přestupní chovatelské stanice odletěl ke své paničce do Austrálie.

Tak máme naočkovaná a očipovaná naše dvě štěňátka z vrhu ,, CH "....Čiko i Cherrynka byli moc stateční a vůbec neplakali.Seznámení s naším panem veterinářem proběhlo bez problémů.

24.8. - se nám v naší chovatelské stanici narodily 4 krásné čivaví holčičky.Miminka i maminka jsou v pořádku a my z nich máme obrovskou radost.

p1620219.jpg

24.8.2013  CACIB  LIEPZIG  - FALKO BEST ČOKOLÁDOVÉ ŠTĚSTÍ , Exel. 1, CAC, Res. CACIB.....tentokrát jel s Falkem na výstavu do Německa páníček a já mám ohromnou radost jak to zvládli.

25.8.2013 CACIB  LIEPZIG - FALKO BEST ČOKOLÁDOVÉ ŠTĚSTÍ ,Exel. 2, Res. CAC.

Je to nádherný výsledek na dvoudenní výstavu....Falka jsme vystavovali v Německu už 3 x a on získal 2x CAC,1X Res. CAC, 1X CACIB A 1X BOB a my máme z jeho umístění vždy velikou radost.

A protože v neděli 25.8. byla German Winner Show ,můžeme si připočítat za Res. CAC ještě jeden CAC. Jupííííííííí !

27.8. - dnes jsem našim čokoládovým holčičkám přidělila jména .Zabrousila jsem do říše Mayů a nadělila jim jména bohyň.Inanna - bohyně lásky,Intia/trošku upraveno ,byl rodu mužského/- bohyně slunce,Isis - bohyně kouzla a poslední Ixchel - bohyně měsíce.Všechny fenečky přibírají na váze a Lisanka se o ně pečlivě stará.

31.8. - povedlo se mi naše čoko prcky jednotlivě vyfotit,fotečky se jmény feneček  najdete v jejich složce. 

1.9. - dnes ráno se naší odchovanečce CH.  Ebonny Art v chovatelské stanici z Vrbických močálů narodilo její první miminko - krásný pejsek .Gratulujeme manželům Vodrážkovým k novému přírůstku a ať jim maličký roste do krásy.

1234312_209136069254280_557890772_n.jpg

6.9. - první z našich čoko holčiček kdo otevřel očička je Isis - Sisinka , přes víkend se přidají určitě i ostatní fenečky a tak bych je mohla v týdnu vyfotit a fotky přidám na stránky......všechny jsou v pořádku, pěkně přibírají a Lisanka se o ně moc hezky stará 

14.9.- všechny fenečky koukají ,začínají se stavět na nožičky a lézt...Nanynka své sestřičky vesele okusuje,Tia začíná vrčet,nejrychlejší v pohybu je Sisinka a nejtrpělivější je Chelinka. Dnes jsem je i z maminkou poprvé odčervila a ostříhala špičky drápků aby se mohly lépe pohybovat.Teď začíná pro mě nejkrásnější období ,kdy budu pozorovat jak rostou a vyvíjejí se,hrají si a zlobí.Jak něco nafotím ,přidám hned fotky do jejich složky.Zatím doplním jejich současné váhy.

Včera jsem nafotila pár snímků našich štěňat z obou vrhů - CH a I. Snímky jsem rozdělila do jejich složek. Až dnes při přidávání fotek jsem přišla na to ,že jedna z čoko feneček je krátkosrstá - je to Nanynka,ač je tmavou barvou a délkou srsti po tatínkovi ,vybarvením hlavičky je po mamince Lisance.A tak stejně jako u minulého vrhu ,je pouze jedno štěňátko krátkosrsté...tedy doufám ,že už mě žádné nepřekvapí

Přidala jsem fota  čoko holčiček a jejich současné váhy...bude jim 6 týdnů a tak jsme u nás přivítali možné budoucí majitele. Dvě z feneček jsou zamluvené ,dvě zůstávají v naší chovatelské stanici.

p1630221.jpg6.10.2013 - MVP ČESKÉ BUDĚJOVICE

FALKO BEST ,tř. otevřená VÝBORNÝ4 A CARAMEL, tř.mladých VÝBORNÝ 4 /9 - rozhodčí Z.Jílková.

Tentokrát se naši kluci umístili na 4.místě.Předvedli se oba moc hezky ,mám z nich velikou radost a již teď se těšíme na další výstavu.

14.10. - k našemu vrhu ,, I " jsem do složky přidala dvě videa.Bohužel kvalita není až taková jakou bych si představovala...no ale co se dá dělat !

RESERVED  -  p1640204.jpgIXCHEL  ČOKOLÁDOVÉ  ŠTĚSTÍ, zoubky 6/6, nůžkový skus,hmotnost 920 gr,bez fontanely, vhodná na výstavy a chov.

FOR  SALE  / NA PRODEJ - ISIS  ČOKOLÁDOVÉ ŠTĚSTÍ , zoubky 6/6 ,nůžkový skus,hmotnost 640 gr, mini fontanelka, vhodná na výstavy a chov.

18.10. - naše 4 fenečky byly dnes na svém prvém očkování a čipování ...jsou statečné,neplakaly a ani cizí prostředí ordinace veterinárního lékaře jim nevadilo .Pobíhaly po celé ordinaci a vše pečlivě prozkoumávaly za starostlivého dohlížení jejich maminky....nejhůře to snášel náš pan doktor ,který se bál pohnout,aby některou nezašláplp1640052.jpg.Ale vše jsme ve zdraví přežily a za 3 týdny nás čeká přeočkování.

20.10.- jsme se zůčastnili KLUBOVÉ VÝSTAVY KCHČaN v Ostravě,kde posuzoval čivavy zahraniční rozhodčí a specialista na plemeno z Dánska - pan RUDI PETERS BRAND.Velmi děkujeme organizátorkám výstavy za perfektně připravenou a zvládnutou akci,i za klidnou a příjemnou atmosféru ,která tam panovala.

FALKO BEST ,tř. otevřená VÝBORNÝ 1,CAC a CARAMEL,tř. mladých VÝBORNÝ.Velmi si vážíme obou nádherných posudků našich pejsků.Na Falkovi neshledal pan R.Brand žádnou vadu a moc se mu líbilo jeho pěkné předvedení v kruhu a veselá povaha.Camíkovi napsal ,že je to krásný pes ,ale ještě mladý a musí dozrát....což samozřejmě souhlasíme,málokterý pes je ve třídě mladých již hotový.

A tak ještě jednou díky za nádhernou výstavu !!!

1379437_680888021923500_1421515960_n.jpg

ISIS ČOKOLÁDOVÉ ŠTĚSTÍ - FOR SALE / NA PRODEJ  

Do složky na prodej jsem přidala další aktuální foto této čokoládové fenečky.

28.10. - KLUBOVÁ VÝSTAVA CHIHUAHUA klubu v Nižboru

FALKO BEST tř. otevřená Výborný 2/8, Res. CAC

CARAMEL Vida perra tř.mladých Výborný 3/11

Posuzoval p. Kubeš R.,děkujeme!

 skenovani0009.jpg

Na klubové výstavě jsme se sešli s dalšími chovateli s kterými se vídáme u výstavních kruhů, kdy však není moc času si ani popovídat.A tak tuto výstavu bereme jako oddychovou,kdy posedíme a popovídáme si s přáteli před koncem roku.Naši pejsci nezklamali a opět se umístili na předních místech,máme z nich velikou radost a velmi se těšíme na další výstavu,kterou bude DUO - CACIB PRAHA tento víkend. 

2.11.-3.11.2013 MVP PRAHA - FALKO BEST ČOKOLÁDOVÉ ŠTĚSTÍ ,tř. otevřená V 1,CAC,Res. CAC

CARAMEL VIDA PERRA,tř. mladých VÝBORNÝ 2

1455949_687418314603804_1998312755_n.jpg

judge Javorčík Vl. / SK / ,Síbrtová I. / CZ/ 

5.11.2013 - dnes odešla do nového domova první z našich čoko feneček - CHELINKA / Ixchel /přejeme Ti hodně štěstí a lásky Chelinko.

p1630960.jpgDostala jsem fotky našeho odchovu - fenky Elizabeth Art a jejího prvního štěňátka - fenečky EBÍ....děkuji za zprávičky o Betynce její majitelce a gratuluji ke štěňátku,přeji malé Eby hodně štěstí a radosti ze života. 

eby_-_bety_web.jpgDvě z našich čoko fenek zůstávají doma - INTIA a INANA /  Lisan z Kmochova zátiší x  JCH. Norman Zuzanin raj /.V současné době mají hmotnost 1,0 kg a 1,20 kg,zoubky 6/6 a nůžkové skusy.Jsou to malé ,temperamentní uličnice.Doufám ,že se alespoň jedné z nich bude líbit ve výstavním kruhu.

p1660065.jpgZároveň s nimi zůstávají doma fenka CHERRY  / CH. Amálka Čokoládové štěstí x Multi CH. Bramvers' Famous Musuko / a fenečka HARMONY MAY / Celestýnka Čokoládové štěstí x Multi CH. Cheekychi Best o Ze Best /

 

Cherrynka je světlá ,veselá a milá fenka,takový malý závisláček po Amálce.Mája je rezavá fenečka,veselá a šplhavá,miluje výšky a někdy mám dojem ,že máme doma veverku.p1660081.jpgMaličká Eby už kouká a dělá se z ní nádherná fenečka a tak přidávám další fotku,kterou mi poslala p. chovatelka.Dědečkem této fenky je Artuš Čokoládové štěstí a prabábou Lisan z Kmochova zátiší.A já přeji této maličké nádherný nový domov.

28.12.2013 - po delší odmlce mám konečně trochu času na naše stránkyeby_6.jpg. Výstava v Nitře nedopadla až tak jak bychom si přáli.Sice jsme se umístili s Falkem na druhém a třetím místě,ale bez titulů.Asi nám štěstí na Slovensku nepřeje.Ale my to nevzdáváme a zkusíme to určitě příští rok.

Naše čoko fenečky jsou zase o měsíc starší,už mají za sebou i třetí očkování,vesele zlobí s ostatními - Čikem ,Cherrynkou a Májou.Začínáme cvičit chůzi na vodítku a postoj na stole,ale když to zlobení je o tolik lepší.

A CO NÁS ČEKÁ V PŘÍŠTÍM ROCE?    Na jaro jsem naplánovala krytí fenek - FEBINKY a CELESTÝNKY,krycí pejsci budou z naší chovatelské stanice. Během roku nás čeká také uchovnění Máji ,Camíka,Cherrynky,Nanynky a Tiušky.S ročními odchovy chceme podstoupit vyšetření luxace čéšky.Ke krytí mimo naší ch. s. jsou volní od příštího roku tito pejsci - CH.,JCH.ČR BARBAR CONAN Zuzanin raj  / Tonda/,ARTUŠ Čokoládové štěstí a JCH.ČR FALKO BEST Čokoládové štěstí.

Samozřejmě chceme i nadále jezdit výstavy a pokusit se s našimi pejsky o nějaký titul.S Falkem máme rozdělaný titul šampiona ČR a šampiona Německa,Tonda doufáme dodělá GrandCH.ČR a Singi CH.ČR - více Novinky 2013-konec roku!  

Příspěvky

NOVINKY 2013 - konec roku

28. 12. 2013