Jdi na obsah Jdi na menu

1. NOVINKY 2012 / News

 

VÍTÁME  VÁS  V  NOVÉM  ROCE  2012

CITÁT : ,, PSI  NEJSOU  CELÝ  NÁŠ  ŽIVOT,  ALE  DÍKY  PSŮM  JE  NÁŠ  ŽIVOT  CELÝ. " 

              ,,  DOGS  ARE  NOT  OUR  WHOLE  LIFE,  BUT  THEY  MAKE  OUR  LIVES  WHOLE. "

                                                                        ROGER  CARAS                                      

 

p1480270.jpg

Vítáme Vás v roce 2012 na stránkách chovatelské stanice Čokoládové štěstí a přejeme Vám i vašim psím kamarádům  hodně zdravíčka,štěstí a úspěchů.

Budeme Vás zde i nadále seznamovat s novinkami a změnami,které u nás nastanou během roku a věříme,že se Vám bude na stránkách líbit. Děkujeme za návštěvu.

8.1. jsme se zůčastnili první výstavy psů v tomto roce - Hanácké národní ,která se z důvodu rekonstrukce výstaviště Flora Olomouc konala v Brně. Přihlášené jsme měli CH. Amálku,která se ve třídě Šampionů umístila jako druhá a získala V 2,Res. CAC a JCH.Barbar Conan-Tonda ve třídě mezitřídě V 3. Singi tentokrát po dvou výstavách,kde ve třídě dorostu získal 2x  VN 1,si vychodil od rozhodčího p. Bartka ocenění VD. A naši nejmenší ve třídách dorostu - Floe VN 2 a Falko VN 1.Falko dostal opět nádherný posudek a možnost  zůčastnit se závěrečných soutěží - o nejlepší dorost, kde se v kruhu se všemi posouzenými pejsky ze tř.dorostu a oceněnými VN 1 ze všech vystavovaných nedělních skupin mohl předvést. Zpočátku se trošku bál,byli tam tak velcí pejsci,ale při nástupu vkráčel do hlavního kruhu se zvednutým ocáskem a hlavičkou a ukázal všem okolo statečnost malé čivavy. Dokonce na p.rozhodčího drze štěkl / jako by si říkal o zařazení do užšího výběru /,což vyloudilo úsměv na tváři p. Vladimíry Tiché. 520.gif

p1420572.jpgZačaly se nám hárat fenečky.Sice jsme počítali s pozdějším datumem,tak začátkem března,ale nevadí i tak máme radost.Zatím jenom Celestýnka- Elinka. Spojení plánujeme s importovaným krátkosrstým pejskem JCH. Barbarem Conanem z chovatelské stanice Zuzanin raj /SK /.Jakmile se nám krytí povede,určitě přidáme zprávu na stránky.Na rodokmeny pejska i fenečky se můžete podívat v jejich složkách.

16.1. -  začala se nám hárat i Lisanka.S Lisankou jsme počítali na krytí spíše podzim 2012 nebo na jaro 2013,ale protože je naše první fenečka a zakladatelka chovu a v listopadu jí již bylo 5 let, zkusíme jí ještě jednou nakrýt toto jaro. Pejskem bude opět JCH. Barbar Conan - Tonda.

8.gifp1420795.jpg19.1. - dnes se nám povedlo nakrýt  naší Lisanku. Toník byl moc šikovný a po 10 minutách dovádění se s fenečkou svázali. Samozřejmě to ještě přinejmenším jednou zkusíme a pokud vše dobře dopadne a Lisanka zůstane březí ,což se dovíme zhruba za měsíc z ultrazvuku, mohla by se štěňátka narodit kolem 20.3.

Bohužel Elinku se nám nakrýt nepodařilo a tak jí máme naplánovanou na podzim 2012. O radost ze štěňátek jí rozhodně nepřipravíme.

p1000931.jpg21.1. - úspěšně jsme opakovali krytí našich dvou pejsků. Budeme jim držet palečky,aby se krytí povedlo a Lisanka čekala štěňátka.Už se moc na malá čivavátka těšíme. Na vyšetření ultrazvukem se chystáme  okolo 20.2. Výsledek z vyšetření přidáme na stránky.

Další fenečkou kterou chceme nakrýt JCH.Tondou je CH. Amálka. 

 

 

Začala konečně pořádná zima. Ranní mrazy se u nás pohybují kolem -17
až -18 °C p1420819.jpg,pokud by k tomu ještě napadl sníh,byla by to krása.I přes to se venku snažíme cvičit chůzi na vodítku. Dopoledne jenom honem vyčůrat a zpátky,až kolem 14 hodiny jdeme cvičit,každý pejsek chviličku,aby jim nebyla zima. Jsou moc šikovní a dělají paničce jenom radost . Uvidíme jak dopadneme na MVP v Brně, je tam nahlášeno velké množství pejsků a tak bude veliká konkurence. A také podle předpovědi počasí velké mrazy.

Amálka se nám ještě nezačala hárat, trvá jí to vždy ze všech feneček nejdéle,tak si zatím na krytí musíme počkat.

5.2. - vrátili jsme se z výstavy DUO - CACIB  BRNO.  AMÁLKA  získala ve tř. šampionů V 1, CAC / 8 přihlášených fen /a stala se tak novým českým GRANDŠAMPIONEM - posuzovala p. MERY  CHANTAL / FR /-děkujeme . Máme z naší malé fenečky ohromnou radost.Je ve výstavním kruhu neskonale šťastná a perfektně se předvádí ! TONÍK si ve tř. mezitřídě vychodil známku V 2, Res. CAC SINGI ve tř. mladých získal známku výborný / přihlášeno 9 psů /,pejsky nám posuzoval p. MATYÁŠ  JAROSLAV / SK /a mi i jemu děkujeme. Odjížděli jsme z Brna unaveni,ale spokojeni. 

15.2. jsme objednaní s Lisankou k našemu panu doktorovi na vyšetření březostiskenovani0001.jpg. Výsledek Sono vyšetření přidáme opět na stránky naší chovatelské stanice.

ČEKÁME  ŠTĚŇÁTKA ! Pokud vše dobře dopadne narodí se štěňátka kolem 20.3. Hrdým tatínkem bude JCH. BARBAR  CONAN  Zuzanin  raj - TONDA.

20.2. - dnes jsme dostali fotky od páníčků naší Betynky165.gif z jejího nového domova.Krásně si zvyká na svou novou lidskou i psí rodinu.Psího kamaráda pěkně prohání !Přejeme Betynce a její nové rodině jenom to nejlepší,ať jsou spolu šťastní a ať se jim daří.   

fotografie0324.jpgVčera  večer  22.2.2012  přijela  za  Artíkem  krásná  bílo - zlatá  nevěsta.  Dnes  se  povedlo  fenku  nakrýt,  zkusíme  to  ještě  jednou, a  potom  už  se  budeme  těšit  na štěňátka.  Artíček  miluje  všechny  fenečky, které  za  ním  přijedou. Těm fenkám, co jsou zdaleka poskytneme i ubytování a po nakrytí si je páníčkové mohou vyzvednout.

Lisance se pomaloučku začíná zvětšovat bříško.Konečně skončily počáteční nevolnosti a Lisanka začíná papat a přibírat. 

p1430510.jpgUž se moc těšíme na štěňátka.

28.2. - změnili jsem design. Doufáme,že se Vám naše nové stránky budou líbit.

29.2. - dostali jsme zprávičku o naší odchovankyni Ebonnce. Má se dobře a se svou kamarádkou u páníčků vesele dovádějí. Samozřejmě i pilně cvičí na výstavy a mi se moc těšíme až se s nimi zase setkáme.Přikládáme i fotku obou uličnic. 

p1000913.jpgA tady jedna fotečka naší ještě mlaďounké Lisanky.

img_2160ok_01.jpgLisanka se nám začíná pěkně kulatit,do porodu zbývá zhruba 14 dní. Fenečka se teď věnuje především sobě -upravuje se, olizuje,pěkně žere a většinu dne prospí.Vyžaduje si větší pozornost od nás.Nejraději by se chovala,přes větší překážky a schody se vzhledem ke stále většímu bříšku nechá raději nosit .A mi se už moc těšíme na štěňátka.

p1430898.jpg8.3. -náš Toníček slaví své krásné 2. narozeniny. Dostal pěkný,veliký kus sušeného masíčka,které tak miluje !!! A mi mu přejeme hlavně hodně zdravíčka a ještě spoustu krásných čivavých let.

Pokud chce páníček odpočívat,tak jenom v obležení našich čivavek.

 p1440091.jpg13.3. - Lisanka má dneska 55. den březosti od 1. připouštění. Je jako malý nafouklý balónek a bříško tahá až skoro po zemi.Má chuť k jídlu a pořád odpočívá.Už se určitě,stejně jako mi ,těší až se štěňátka narodí.

p1440539.jpg20.3. - MÁME  ŠTĚŇÁTKA . Dnes se Lisance narodila 4 krásná štěňátka - 2 pejsci a 2 fenečky. Stahy začaly v 8.20 h. a 1. pejsek přišel na svět už  v  9.25 h. / váha 116 g - zatím bílý / ,2. fenka v 9.50 h. / váha 97 g - černá se zn. /, 3. pejsek v 10.10 h. / váha123 g - černý se zn. / a 4. fenka v 10.25 / váha 90 g - barva zatím bílá /. Lisanka opět nezklamala a porodila za 2 hodiny. Kéž by i všechny fenečky po ní rodily bez problémů.Štěňátka se pěkně chytla a cucají,doufejme ,že budou i s maminkou v pořádku.p1440941.jpg

 27.3. - jsme byli v psí školičce na cvičení s Falkem a Febinkou,aby se trošku otrkali a zvykli si i na jiné pejsky než jsou čivavy .Sešli jsme se tam i s naší odchovankyní Ebonkou a jejími majiteli.Na to,že tam byla poprvé byla ohromně šikovná. V psí škole Vás instruktoři naučí jak zacházet se svými pejsky,jak jim porozumět,pomohou Vám při nácviku na výstavy a poradí spoustu zajímavých věcí.Vůbec není ostuda, pokud si nevíte s pejskem v některé situaci rady, se do psí školy přihlásit.Mi z našima mrňatama čas od času psí školu navštěvujeme.

p1450111.jpgp1000956.jpgNaše štěňátka z vrhu ,, G " pěkně přibírají na váze a pomalu se připravují otevřít očíčka.

p1450124.jpg31.3. - jsme dostali radostnou zprávu od paničky krásné bílo- zlaté fenečky Vikinky,která byla v únoru za naším Artíčkem na krytí, že čeká štěňátka. Přejeme jim,aby bylo vše v pořádku a držíme palečky. 

1.4. - přidali jsme nové fotky našich štěňátek do fotoalba- - ŠTĚŇÁTKA -  z dnešního ranního vážení ,váží se každý den , i s jejich současnou hmotností. Fenečky jsou pořád drobnější než pejsci,ale také pěkně přibírají. Pejsci jsou pěkní válečci. Co nevidět budou koukat...už se moc těšíme !!!178.gif

7.4. - všechna naše štěňátka už koukají a snaží se o první krůčky...jsou roztomilí a je zábavné je pozorovat.

p1450386.jpgMáme volné 2 pejsky z  vrhu,, G" ,pokud máte zájem si je předběžně zamluvit můžete volat na tel.: 776 748 390 nebo psát na email . : zdebenicka@centrum.cz. Oba pejskové jsou pěkní,buclatí,s nádhernými hlavami,budou nejspíše dlouhosrstí....samozřejmě jsou ještě malincí.Až bude štěňátkům 5 - 6 týdnů uvítáme, po tel. dohodě ,rádi každého zájemce.

15.4. - dostali jsme zprávu od páníčků Betynky,že se zůčastnila NVP v Ostravě s výsledkem výborná. Máme ohromnou radost už proto,že Betynka šla do nového domova jako větší, a jak je vidět,krásně si zvykla a noví páníčkové s ní udělali spoustu práce. Ještě jednou jim všem moc blahopřejeme,jsou úžasní a držíme dál palečky p1450461.jpgp1450430.jpg.

26.4. - takhle u nás hlídáme štěňátka....dcera spolu s maminkou Lisankou.Ze začátku se to Lisance nelíbilo a na Floe vrčela,ale když zjistila,že si Floe ke štěňátkům stejně přeleze,tak to vzdala.A naše mladá fenečka tak dělá štěňátkům hodnou tetu. 

p1450742.jpgTak náš Artíček se stal opět tatínkem. Dostali jsme zprávu od paničky Vikinky,že se jim narodila štěňátka - 2 pejsci.Byli hodně velcí a tak jsme rádi,že jsou fenečka i štěňátka v pořádku. Přejeme jim hlavně hodně zdravíčka.

Naše odchovankyně Ebonny Art Čokoládové štěstí se zůčastnila se svými páníčky XIII. Pojizerské výstavy v Mladé Boleslavi.Získala ocenění - vítěz třídy,nejlepší mladý a vítěz Mladé Boleslavi.Máme obrovskou radost a moc     gratulujeme.  

Naše štěňátka z vrhu ,, G " už mají za sebou první očkování. Byla statečná,ani jedno ze štěňátek neplakalo. Nechali jsme je hned i očipovat a zkontrolovat a tak se seznámili s naším panem doktorem a jízdou autem.Oba pejsci i obě fenečky mají zoubky 6/6,nůžkové skusy a mini fontanelky.

Dostali jsme fotečky z nového domova od páníčků našeho Fredunky,který i přes to,že od nás odešel jako roční pejsek, si velice rychle zvykl na svou  rodinu a malou kamarádku.Je v novém domově šťastný a páníčkové ho mají moc rádi.

21042012049.jpgFotky dvou pejsků,kteří se narodili Artíčkovi a fenečce Vikince nám zaslala jejich chovatelka.Ještě jednou  gratulujeme a přejeme jim hodně zdravíčka a hodné páníčky.Jsou to pěkní ,velcí cvalíci...a to je moc dobře.p1060461.jpg

6.5. - zůčastnili jsme se Mezinárodní výstavy psů v Praze.Čivavy posuzovali rozhodčí z Dánska, dlouhosrsté p.Kresten Scheel a krátkosrsté p.Birt Scheel. 

Hodnocení pejsků probíhalo velice přísně a se známkami na které v kruzích v ČR nejsme moc zvyklý.O to více si vážíme umístění a posudků.

Falko ve tř. mladých získal ocenění VD 3 /přihlášeno 9 psů /,Febinka ve tř. mladých VD /přihlášeno 13 feneček - u Febinky dokládáme do její složky oskenovaný posudek,z kterého máme velikou radost / a Toník se ve tř. otevřené ze 3 přihlášených psů umístil na 1. místě se známkou VD 1. 

Z našich odchovů se zůčastnila této výstavy i   Ebonny Art Čokoládové štěstí,která ve tř. mladých pod vedením své paničky získala ocenění Výborná 3. Máme ohromnou radost a ještě jednou jim gratulujeme.

Dnes jsme vyfotili Singiho při hře se štěňátky.Nejvíce se líbí malinké Geeně,ta se do něho určitě zamilovala.

p1460802.jpgp1460677.jpgVyfotografovat naše štěnda v klidu opravdu nejde,jsou jako pytel blech. Než stisknete spoušť máte je někde úplně jinde.

A kdyby jste nevěděli, jak správně odpočívat se svými pejsky,tak tady máte návod. Zasláno majiteli naší Ebonkypoledni_siesta.jpg- to se tak někdo má !!!

Dostali jsme nové fotky dvou pejsků,kteří se narodili Artíčkovi a Vikince.Už koukají a jsou nádherní,za chvíli polezou a budou vymýšlet lumpárny.....přejeme jim hodně zdravíčka.

14.5. - zase jsme po delší době nafotili naše pejsky jak se venku vesele prohánějí a lumpačí.Pár fotek jsme přidali na stránky do fotogalerie. 

p1060495.jpg

Zkoušíme každý den cvičit,pokud nám vyjde čas,se štěňátkama výstavní postoj. Některým to docela jde,jiným se moc nechce.Než se to pořádně naučí,bude to chtít hodně trpělivosti,lásky a odměn !p1470236.jpg

Malý Geronimo Cony to už docela umí,stojí nádherně.p1470405.jpg

 Včera 19.5.2012 jsme se zůčastnili SVĚTOVÉ  VÝSTAVY  psů  v  SALZBURGU. Naše  CH. AMÁLKA  Čokoládové  štěstí  získala nádherné ocenění  - ve třídě  šampionů  se v  obrovské  konkurenci  vystavovaných psů z celého světa ,umístila  jako čtvrtá  se  známkou  VORZÜGLICHT 4. .Máme ohromnou radost a jsme na Amálku moc pyšní !!! Posuzoval  rozhodčí  Francesco  COCHETTI - děkujeme.                                                                                                         1.6. jsme se  objednali  na vyšetření  luxace čéškyp1470563.jpg s našimi  ročními  pejsky - Falkem, Febinkou. Výsledky  vyšetření  přidáme na stránky. V září se potom chystáme na svod.....na Falka už čeká krásná nevěsta.

Z našeho GERONIMKA se dělá moc hezký pejsek. Zkoušíme každý den výstavní  postojp1480040.jpg,je takový klidný a tvárný,určitě bude vhodný pro výstavní show.

1.6. - na vyšetření patelly s námi jeli Febinka a Falko. Vyšetření dopadlo výborně,oba pejskové mají luxaci čéšky 0 /0 ....máme ohromnou radost. Výlet jsme zakončili v nádherném zahradnictví a i přes to,že pršelo se nám móóc líbilo.

Od soboty 2.6. jsme měli u nás ubytovanou nádhernou ,mladou fenečku Charlie,která přijela za Artíkem na krytí. Spojení se povedlo,fenečka u nás zůstala až do úterý,kdy jsme ji překryli a teď se budeme s její paničkou těšit na štěňátka.V případě,že fenečka zůstane březí,přejeme jim krásná a zdravá štěňátka a fenečce hladký průběh porodu.

p1490106.jpg5.6. - jsme byli opět cvičit s našimi mladými psy - Falkem a Singim. Cvičení probíhalo uvnitř,protože venku se docela poslední dny ochladilo. Na další cvičení příští týden jsme domluvili první lekci pro štěňátka z vrhu ,,G ". Bude to taková seznamovací lekce s jiným prostředím,jinými lidmi i pejsky.....už se moc těšíme.

Koupili jsme si také novou přepravku na kolo pro pejsky,aby se s námi také projeli. Těšíme se na pěkný výlet,jen co se zlepší počasí tak vyrazíme.Zatím jsme ji vyzkoušeli na nečisto doma v kuchyni....přikládám fotografii pro pobavení.

p1490103.jpg12.6. -  jsme odjeli směr Praha do psí školy. S sebou jsme vzali i naše ,, G " štěňátka a byli jsme zvědavý jak se budou chovat. Docela nás mile překvapila,nechala se všechna pochovat od našich spolucvičenců / musím říct,že se o ně spíš bála panička a nezapoměla každému komu štěňátko dávala do ruky připomenout,že jsou malincí a rádi skáčou !!! - doma už jsme se tomu zasmáli / a některá u toho i vrtěla ocáskem a olízala tváře.Všechna si zkusila chůzi na předváděcím vodítku - nejšikovnější byla Gwenuška,té se to moc líbilo,vesele ťapkala a vrtěla u toho ocáskem. Určitě budeme se štěňátky psí školičku navštěvovat i nadále,naučí se tam spoustu zajímavých věcí pod odborným vedením lidí,kteří své práci rozumí.

18.6. - dnes jsme dostali nové fotečky dvou pejsků, potomků našeho Artíčka a fenky Vikinky z Kmochova zátiší. Jsou oba moc krásní a výstavní postoj jim jde na jedničku..bude jim 7.týdnů.Přejeme jim hodně štěstíčka a milé páníčky.

24.6. - jsme se zůčastnili Mezinárodní výstavy psů v Brně - posuzovala Krejčová H. Přihlášené jsme měli jenom pejsky. Falko si ve třídě mladých vyběhal ocenění Výborný 4, Toník ve tř. otevřené Výborný 3 a Singi ve tř. mladých Výborný 2. Všichni naši pejsci se umístili opět do pořadí. Příští týden nás čeká Národní výstava psů v Klatovech. Už teď se těšíme na nádherný výlet.160620121432.jpg160620121426.jpg

Do nového domova od nás odešla chovná fenka Fay Sweet. U nás jsme ji ještě nakryli a teď už se její nová panička těší spolu s Ájinkou na štěňátka. Pokud fenečka zůstane březí,tatínkem jejích štěňátek bude Artuš / otec - Multi Ch., Ch. Cheekychi Best O Ze Best  x  matka Lisan z Kmochova  Zátiší /.Držíme jim palečky.

 

V týdnu k nové paničce a páníčkovi odešla i naše moudrá Floe.Zpočátku,ten první den, se v novém prostředí bála,ale už večer spala s paničkou v postýlce a od následujícího dne si nové majitele hlídala,mazlila se a nehla se od nich ani na krok.Je to moc hodná,mazlivá a moudrá fenka. Jak  mi řekla Flórinky panička druhý den s radostí do telefonu,Floe se chová jako by u nich byla od štěňátka a oni z ní mají velikou radost,a tak jim snad pomůže i překonat smutek nad ztrátou jejich fenky. Jsme moc rádi,že se naše roční Floe dostala k tak hodným lidem,kteří jí budou jenom rozmazlovat a přejeme jim ještě hodně společných zážitků.

p1480299.jpg26.6. - opět jsme navštívili s našimi pejsky a štěňátky psí školičku. Tentokrát jsme s sebou vzali  ze štěňátek jenom Gwenušku a Geronimka,to abychom měli na každého více času. Měli jsme z nich velikou radost - nebáli se nikoho a ničeho,nevadili jim cizí lidé a ani o hodně větší pejsci.Krásně ťapali na vodítku v kruhu ,podél řady nastoupených pejsků a jejich majitelů a zajímalo je jenom kam jde panička,páníček a jejich dobrůtky. Byli strašně šikovní a všichni se už těšíme na další úterý. 

p1490839.jpg1.7. - jsme brzy ráno odjeli směr Klatovy. Konala se tam národní výstava psů,kde jsme měli přihlášené opět naše pejsky - Falka, Singiho a Tondu.Všichni nám udělali ohromnou radost. I přes šílené horko chodili v kruhu jako o život a nádherně se předváděli. FALKO si ve tř. mladých vychodil známku VÝBORNÝ 2, SINGI / NORMAN / ve tř. mladých získal VÝBORNÝ 1, CAJC a TONÍK / BARBAR CONAN / ve tř. otevřené VÝBORNÝ 1, CAC. Posuzoval p. Kubeš Robert - moc děkujeme.

 Opět jsme trošku změnili design našich stránek,tentokrát jenom v barvě...nemohli jsme si na původní fialovou zvyknout. Doufáme,že se Vám tyto budou také líbit a rádi se k nám vrátíte.

p1500142.jpg

Fenečka Charlie,která byla na krytí za naším Artíčkem ,čeká štěňátka.Dostali jsme zprávu od majitelky fenky, držíme jim palce,aby měla Charlií hladký a rychlý průběh porodu a štěňátka i maminka byla v pořádku. 

7.7.- přišly nám fotky od paničky  Fredunky - našeho odchovu. Má se v novém domově moc pěkně a s novou kamarádkou vesele lumpačí.   

Volala nám i panička Floe. Je moc ráda,že mají ,,naší " Floe...rozdává jim spoustu radosti a oni jsou s ní velmi šťastní.

29062012115.jpg15.7. - jsme se zůčastnili NATIONAL DOG SHOW v Mladé Boleslavi. SINGI ve tř. mladých získal ocenění - výborný 1, CAJC...TONDA ve tř. otevřené - výborný 1, CAC a FALKO ve tř. mladých - výborný 1, CAJC, BOJ. Posuzovala p. Jaroslava Ovesná - moc děkujeme. Odjížděli jsme z Mladé Boleslavi náramně spokojeni s výsledky našich pejsků. Máme z nich opět velikou radost.

Falko šel dokonce v kruhu o BOBa se svým tatínkem  Multi CH., CH. CHEEKYCHI  BEST O ZE BEST,který získal ocenění - výborný 1, CAC, Nejlepší veterán, BOB. Moc gratulujeme.

 

tr9.gif

p1500980.jpg

Přišly nám fotografie Ájinky od její nové majitelky,abychom viděli,jak se jí krásně zvětšuje bříško. Ájinka má za sebou první polovinu březosti a tak  se ani nenadějeme a budou tady štěňátka. Hrdým tatínkem bude náš Artík.Přejeme Ájince dobrý průběh porodu a krásná ,zdravá štěňátka. ajunka33_03.jpg

21.7. se konala v Brně - Žebětíně 5. krajská výstava psů,které se zůčastnil i Lupo Chér,pejsek který od nás odešel posílit řady jiné chovatelské stanice. Získal nádherné umístění  - V 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz a od nás letí veliká gratulace jak pejskovi ,tak paní chovatelce. Ještě jednou gratulujeme, máme velikou radost a přejeme Vám mnoho dalších, krásných úspěchů. 

lupo_krajskavystavazebetin2012.jpgDostala jsem dopis od chovatelky čivav p. Plouharové a tak s jejím svolením jsem ho zveřejnila v nové rubrice LISTÁRNIČKA.Za její názor na naší chovatelskou stanici a krásný dopis moc děkujeme.

Dnes 30.7.2012 se v chovatelské stanici od  ČESKÉ  LÍPY narodila k ránu 4 krásná štěňátka  - 2 pejsci a 2 fenečky.Pyšným tatínkem je náš Artíček. Bohužel první fenku se již nepovedlo oživit,ale ostatní štěňátka, 2 pejsci a bílá fenečka, se mají čile k světu. Hmotnost štěňátek je 11 a 12 deka. Je to nádherný, vyrovnaný vrh a štěňátka i maminka,která rodila poprvé a zvládla to za 4 hodiny,jsou v pořádku. Ještě jednou gratulujeme,držíme palce štěňátkům i fenečce Charlí a těšíme se na další krásné fotky.

snimek_4278.jpgPřišel mi dopis od p. chovatelky  Zdeňky Kohoutové z ch.s. od České Lípy,i ten jsem s jejím svolením přidala do LISTÁRNIČKY.

2.8.- od nás odešel k novým majitelům bílý  pejsek Gold Cony.Určitě se bude mít u nové paničky moc dobře.Je to milý a klidný pejsek,který se rád mazlí,takový pohodář.Mezi ním a chlapcem ,který si ho od nás odnášel se vytvořilo zvláštní pouto....při první návštěvě ho Goldíček doprovázel až k vratům ! Držíme jim palce,aby si na sebe brzy zvykli a věříme,že budou nerozlučná dvojka. Už se moc těšíme na zprávičky.

Druhý den jsme dostali zprávu od majitelky Goldíčka,že noc proběhla v pořádku,pejsek jedl a pil a dokonce se v novém prostředí vyčůral na podložku, na kterou byl navyklý chodit i doma.Je to malý šikulka a určitě se mu v novém domově moc líbí.

Všechny naše úterky patří cvičení v psí školičce, a tak ani tento nebyl výjimkou. Gerunka,Gwenuška a Geena se činili a pěkně cvičili. Celou cestu ze cvičení prospali a doma potom dostali za odměnu k večeři masíčko.To byla dobrota !

Goldíček se má v novém domově moc dobře a my jsme šťastní,že mu nic nechybí a má hodné a chápavé páníčky.Je vidět,že ho rozmazlují a mají ho rádi !

img_0465.jpg

 

11.8.- se konala v Jíčíně pod KCHČaN Klubová výstava čivav a naháčů.Tentokrát jsme vzali kromě Falka a Tondy i Géčková štěňátka.Toník získal ve tř. otevřené známku Výborný 2, Res. CAC,Falko ve tř. mladých Výborný 2, Geronimo na své první výstavě dostal ohodnocení ve tř. štěňat Velmi nadějný 3, Gwenuška ve tř. štěňat Velmi nadějná 1 a Geeny ve tř. štěňat Velmi nadějná 1.Všichni naši pejsci dostali pěkné pohárky a fenečky ve třídách štěňátek i granulky.Měli jsme z našich pejsků velikánskou radost,hlavně ze štěňátek,která se vůbec nebála,ale spíše na své první výstavě děsně zlobila.Zůstávali jsme do druhého dne,a tak jsme pěkný den zakončili posezením se svými přáteli a výborným pečeným vepřovým masíčkem.Byl to první delší výlet našich malých a musím je pochválit...až na úprk Geeny,která si hned na začátku výstavy usmyslela vše prozkoumat,byla všechna štěnda i dospělí moc hodní.Ale Geeny je náš malý uličník a tak je jí odpuštěno.Mrzí mě,že bylo příliš málo času se věnovat všem našim přátelům! Tímto chci poděkovat i organizátorům výstavy,že vše perfektně připravili, výstava se nám moc líbila a určitě přijedeme zase. 

 

p1510787.jpg

Dnes jsme měli v naší chovatelské stanici návštěvu.Kolegyně  s dětmi si udělaly výlet a  přijely se podívat na naše čivavy a štěňátka. Maličké Aničce se velmi líbila Gwenuška....dávala jí pusinky,mazlila se a chtěla si jí odvézt domů....prý ji miluje ! Byly obě dvě moc roztomilé !!! 

p1510874.jpg16.8. -v 17.45 hod. jsem dostala  zprávu od majitelky Ájinky,že začíná hrabat a chystá se  k porodu...moc držíme palečky a přejeme jim,aby bylo vše v pořádku.

Ájince se v ch.s. MIA  TYBELINE 17.8.2012 narodila  4 krásná štěňátka - 2 pejsci a 2 fenečky.Porodní hmotnost štěňátek byla od 119 g - 145 g. Je to krásný ,vyrovnaný vrh a Ájinka nezklamala a opět porodila během 2 hodin bez problémů všechna štěňátka.aja-jel--ta----cela--.jpg Čivaví miminka dostala jméno FELICITA,FREYA, FALCO a FERNANDO a my jim i mamince přejeme hodně zdravíčka.Hrdým tatínkem je náš Artuš Čokoládové štěstí.

Přišla nám zpráva od paničky pejska Lupa Chér,že na krajské výstavě v Ostravě ve tř. otevřené získal  V 1, Vítěz třídy a titul Krajský vítězdeti_s_maminou3.jpg.Máme ohromnou radost a srdečně blahopřejeme Lupínkovi i jeho paničce.

23.8. - dostali jsme fotky a zprávu o Goldíčkovi.Má se u svých páníčků moc dobře a začíná pěkně lumpačit.Učí se poslouchat povely,někdy mu to jde a jindy se mu moc nechce. Ale jeho páníček Dominik půjde od září do školy a tak si bude muset Goldíček nějakou dobu přes den vystačit sám.Asi se mu bude zpočátku stýskat,ale on si určitě zvykne.Čivava je malý pejsek a většinu dne prospí a tak mu čekání na páníčka rychle uteče.Těšíme se na další zprávy a fotky, a za ty dnešní moc děkujeme.  

 img_0513.jpgDostali jsme nové fotky štěňátek z chovatelské stanice od České Lípy,na kterých už vidí,snaží se lézt a brzy už začnou zlobit. Jejich tatínkem je náš Artík a my jim přejeme hodně zdravíčka a do budoucna hodné páníčky.

V neděli 26.snimek_4439.jpg8. jsme se zůčastnili Mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi. Posuzovala Anna Rogowska / PL /.Tonda se ve tř. otevřené umístil jako první a získal ocenění Výborný 1, Singi ve tř. mladých Výborný 3 a Falko ve tř. mladých Výborný 1, CAJC.S výsledky našich pejsků jsme celkem spokojeni, posuzování bylo dost přísné a tak nechyběla ve třídách ocenění Velmi dobrý a Dobrý.S sebou jsme vzali i naše tři uličníky - Gwenušku ,Geenu a Gerunku.

p1520036.jpg

Mumraj na Mezinárodní výstavě snášeli výborně,ničeho a nikoho se nebáli,nejraději by si všechno běželi bez vodítek prozkoumat.Taky si vyzkoušeli jak se chodí ve výstavním kruhu a postoj na stole.Bylo to jiné než na klubové výstavě v Jíčíně,tam si na travičce určitě přišli jako doma na dvoře.

Na vrchní fotce je náš Falko Best Čokoládové štěstí se svým otcem Multi CH., CH. Cheekychi Best O Ze Best, který ve třídě veteránů získal ocenění Výborný 1, CAC, BOV a stal se tak novým ČESKÝM VETERÁN ŠAMPIONEM ! Posíláme obrovskou gratulaci chovatelce Tracey Wright a majitelkám Šárce Šimkové a Janě Holubové.

MVP v Mladé Boleslavi se zůčastnil i náš odchov - fenka EBONNY ART Čokoládové štěstí / otec Artuš Čokol. štěstí,děda Multi Ch., Ch. Cheekychi Best O Ze Best,bába Lisan z Kmochova zátiší x matka Fay Sweet pod Měndou /, která ve třídě mladých získala nádherné umístění a ocenění Výborná 2. Majitelům Ebonnky, manželům Vodrážkovým, moc gratulujeme.Máme ohromnou radost a přejeme jim i nadále spoustu štěstí s touto fenečkou.

p1010465.jpg

Také jsem o390821_377046865701851_1647606026_n.jpgbdržela nové fotografie štěňátek z chovatelské stanice MIA TYBELINE. Jsou nádherní, krásně přibírají na váze a p.chovatelka z nich má velikou radost.I my se těšíme z pěkných ,malých čivavých miminek/ otec ARTUŠ   Čokoládové štěstí /.

 

A tady ještě jedna fotka z klání ve tř. mladých - NORMAN Zuzanin raj na MVP v Mladé Boleslavi.Za zaslanou fotografii děkujeme manželům Zedníkovým.

 

27686001.jpg

 

Rubriky

2. NOVINKY 2012 / News

Příspěvků: 0