Jdi na obsah Jdi na menu

2. NOVINKY 2012 / News

 

 

 FOTO Z KLUBOVÉ VÝSTAVY V JÍČÍNĚ                         p1510863.jpg          

1.9.2012 jsme se zůčastnili krajské výstavy psů v Rybníkách u Dobříše. Počasí nám tentokrát moc nepřálo,byla zima a chvílemi i pršelo,ale přes to se nám výstava líbila.Hlavním důvodem proč jsme se přihlásili bylo otestovat naše letošní štěňátka mezi ostatními vystavujícími se pejsky a jejich páníčky a samozřejmě setkání s přáteli.Geronimo si ve tř. štěňat vychodil známku Velmi nadějný 1 a od p. rozhodčí Ubrové,které se moc líbil ,i přání hodně štěstíčka k další výstavní kariéře.Gwenuška si ve tř. štěňat vychodila ocenění Nadějná 1, chodila vesele se zvednutým ocáskem,na stole při posuzování nejlépe stála a dokonce ukázala i zoubky.Geeny zpočátku také vesele ťapkala s ocáskem nahoru,je tak přeci zvyklá ze psí školičky. Ovšem jenom do té doby ,než jí v kruhu napadla o hodně větší, vystavující se fenka.Potom už se bála a tak si vychodila Velmi nadějná 2. Chovatelka a majitelka fenky si vyslechla pokárání od p. rozhodčí o poškozování ostatních pejsků !!! A my budeme jenom doufat,že Geeny na tento ošklivý zážitek co nejdříve zapomene ,a na příští výstavě bude zase vesele chodit.Něco takového se jí ještě nestalo,ve psí škole kterou se svými štěňátky navštěvujeme,a kam chodí různě veliká plemena, jí dosud žádný z pejsků neublížil. Možná je to tím,že každý majitel ve psí školičce ví co dělat, a každý pejsek, co dělat nesmí.

Ale i přes to jsme si krajskou výstavu v Rybníkách moc užili. Setkání s přáteli bylo nádherné,výborně jsme se pobavili a nevadila ani zima,vždyť jsme měli deky.Děkujeme organizátorům výstavy za perfektně připravenou a zorganizovanou výstavu. Vydrželi jsme i do závěrečných soutěží a fandili ostatním pejskům. Již teď se těšíme na další setkání na příští výstavě !

 A tady jedna fotka z minp1520129.jpgulosti.Je na ní Lisanka a tehdy ještě náš pejsek Lupo. Lupo má novou paničku - vede se mu moc dobře,navštěvuje výstavy, vyhrává a co nevidět bude i tatínkem. Moc držíme palečky ! 

To malé čokoládové na fotografii je Singoušek - Norman Zuzanin raj - coby malé ,roztomilé štěňátko. 

p1090685.jpg

194586_199725606726650_72692_o.jpg 

 Do fotogalerie jsem přidala další složku s fotkami s názvem - VZPOMÍNKOVÉ . Jedná se o starší nebo zapomenuté fotky pejsků,kteří prošli,nebo jsou v naší chovatelské stanici.Ti všichni si zaslouží alespoň malé místečko pro fotografii na našich stránkách.Na všechny s láskou vzpomínáme.

11.9.2012 -jsem dostala zprávu od majitelky Lupa,že se stal tatínkem . Fenečce Rozárce a Lupínkovi se dnes narodila 2 krásná štěňátka - 1 pejsek a 1 fenka. Posíláme velikou gratulaci a již teď se moc těšíme na fotečky obou štěňátek,kterým přejeme do života hodně zdravíčka. Šikovnému tatínkovi Lupovi,fenečce Rozárce a jejich paničce moc gratulujeme !

 frenieafrisco_5dni.jpgDostali jsme také fotografie štěňátek z chovatelské stanice od České Lípy. Jsou nádherní,začínají běhat s ostatními pejsky po zahradě a paní chovatelka se má na co koukat a má z nich velikou radost. Přejeme jim do života hodně štěstíčka.

Oba pejskové už jsou zamluvení,fenečka zůstává doma - tatínkem je náš Artuš Čokoládové štěstí. snimek_4692.jpg

 V chovatelské stanici MIA TYBELINE jsou po našem Artíkovi také štěňátka - 2 pejsci a 2 fenečky. Fenečky zůstávají doma,oba pejsci hledají své hodné páníčky. Více štěňátek po Artíkovi tento rok nebude/ Artíček se letos stal 3x tatínkem/,na PP Artuše se můžete podívat v jeho složce /matka Lisan z Kmochova zátiší x otec Multi CH., CH. Cheekychi Best O Ze Best /

16.9.2012 - jsme během dopoledne vyrazili směr Strádonice u Nižboru,kde se konal svod plemene čivava,boston teriérů a havanských psíků.K uchovnění jsme přihlásili Falka,Febinku a importovaného pejska Normana - Singiho.Pejsci byli posouzeni a výsledky byly zapsány do svodového listu.Náš odchov - FALKO a FEBINKA si vysloužili samé 0 / matka Lisan z Kmochova zátiší x otec Multi CH., CH. Cheekychi Best O Ze Best - import a šampion Austrálie/,to znamená ,že jsou bez vady a p. Jančíkovi,který pejsky posuzoval se moc líbili.SINGOUŠEK si odnesl jednu 3 za malinko delší nos,jinak také samé 0. Tímto se zařadili mezi chovné a my z nich máme velikou radost.

 23.9. -  v neděli se mnou do zámečku jel náš pejsek Monty trošičku potěšit babičky a dědečky.Starouškové z něho mají vždy obrovskou radost a předhánějí se, kdo ho déle bude chovat a mazlit. Montíček je trpělivý a hodný,staroušky miluje, a za piškotek udělá cokoli. A protože naši dědečkové a babičky piškotama zrovna nešetří,musíme návštěvu raději po chvíli ukončit.Dnes se s Montíkem i vyfotili,tak zase příště

p1490963.jpg30.9.2012 - NVP  BRNO .Tentokrát jeli Singi, Falko, Geronimo, Gwen a Geeny. Singi si ve tř. mezitřídě vychodil Výborný 4 / byla to velice vyrovnaná třída/, Falko po ,,urputném" boji se soupeřem získal nakonec ve tř. mladých Výborný 2, Geronimko ve tř. dorostu Velmi nadějný 2 a pochvalu od p. rozhodčí Košťálové,které se moc líbil s tipem brzké, úspěšné, výstavní kariéry. Naše dvě fenečky,obě ve tř. dorostu - jedna krátkosrstá - Geeny si vychodila Velmi nadějná 2,v dlouhosrstých fenkách- Gwen -Velmi nadějná 1. Máme z výsledků našich pejsků velikou radost, z 5 přihlášených se všichni umístili do pořadí. Již teď se těšíme na další výstavy.

p1520560.jpgDostala jsem poslední společné fotky štěňátek z chovatelské stanice od České Lípy. Oba pejsci odešli spolu do nového domova v Německu a mají moc hodné páníčky.Přejeme jim,a také  fenečce ,která zůstává v chovatelské stanici, hodně štěstí a výstavních úspěchů.Ať mají krásný a dlouhý život.

snimek_5028.jpg14.10.2012 jsme se zůčastnili MVP v Českých Budějovicích. Vyjeli jsme brzy ráno ,abychom dali pejsky vyvenčit a seznámili je s kruhem ,kde se měli vystavovat. Cesta nám rychle utekla a tak jsme na 8 hodinu ranní byli na výstavišti. Přihlášených jsme měli celkem 5 psů. Geronimo Cony si ve tř. dorostu vychodil nádherné druhé místo a dostal známku Velmi nadějný 2. Falko Best získal ocenění ve tř. mezitřídě / kde se vystavoval poprvé / Výborný 2, Res. CAC.A potom už bodovali naši krátkosrstí. Norman Zuzanin raj - Singi získal ve velmi vyrovnané třídě mezitřídě známku Výborný. JCH. BARBAR CONAN Zuzanin raj ve tř. otevřené  Výborný 1, CAC a stal se tak NOVÝM ČESKÝM ŠAMPIONEM !!! A jeho dcera Geeny Cony ve tř. dorostu dostala ocenění  Velmi nadějná 2. Máme ze všech pejsků obrovskou radost a jsme šťastní,že se našemu Toníkovi povedl získat ve 2,5 letech titul Šampion krásy ČR.Toník k nám přišel až jako 7 měsíční štěňátko - o to víc nás těší jeho úspěch.Tuto výstavu posuzovala p. Minarčíková,děkujeme.

p1520942.jpgJeště jednou jsem se tento rok rozhodla pro mimořádné krytí naším pejskem Artušem. Na námluvy za ním přijela kamarádka Sachmet - Mety z chovatelské stanice Z Vrbických močálů.Fenečka se Artíkovi móóóc líbila,krytí se povedlo a tak budeme s majiteli fenky a našimi kamarády doufat,že se před Vánoci narodí štěňátka. Byla by to první štěňátka v této chovatelské stanici a nádherný vánoční dárek. Držíme palce !

Včera,tak jako každé úterý ,jsp1530058.jpgme byli cvičit s našimi mrňaty. Nejlépe to jde Gerunkovi,který vidí jenom paničku a její dobrůtku.Genny se také zlepšila,i když jí chvilku trvá než se rozchodí a věří si/ pořád si pamatuje zážitek s fenkou ve třídě štěňat na krajské výstavě v Rybníkách /, a Gvenuška to je malý kašpárek......běhá s ocáskem nahoru,mává a kroutí s ním ,div si ho neukroutí a poskakuje jako kozička......prostě naše Vendulka.

Setkali jsme se na cvičení s našimi přáteli a stačili i poklábosit, tak zase nashledanou příští úterý.

Další  výstava bude  DOUBLE  CACIB  Praha,již teď se těšíme na nové zážitky a naše kamarády a známé.

Dnes nám přišel z ČMKU diplom a přiznání titulu CHAMPION ČR pro našeho Tondu - JCH. BARBAR CONAN Zuzanin raj. Máme z Toníka a jeho titulu velikou radost.

p1530255.jpg3.11. - MVP PRAHA  - DOUBLE  CACIB

Na tuto výstavu v sobotu jeli Falko a Geronimo,posuzovala p. Síbrtová I. Falko si ve tř. mezitřídě vychodil ocenění Výborný 2, Res. CAC a Gerunka ve tř. dorostu Velmi nadějný 1 a pochvalu od p. rozhodčí za pěkné předvedení.Zítra s námi jedou zkoušet štěstí jenom pejskové krátkosrstí - Singi,Tonda a Geeny.Posuzovat bude opět p. Síbrtová.

4.11. - MVP PRAHA - DOUBLE CACIB

Norman Zuzanin raj / Singi / ,tř. mezitřída Výborný 2, Res. CAC . CH., JCH. Barbar Conan / Tonda/ se umístil ve tř. otevřené na třetím místě s oceněním Výborný 3 a malá Geeny Cony/jeho dcera/ ve tř. dorostu získala krásné první místo s oceněním Velmi nadějná 1/p. Síbrtová /.

Máme ze všech našich pejsků obrovskou radost,.Všichni se umístili do pořadí a pro nás to byl opět jeden z úspěšných,krásných  víkendů. 

p1540001.jpg

3.11. - 4.11. MVP PRAHA - DOUBLE CACIB -se zůčastnila i fenečka EBONNY ART  / Artuš Čokoládové štěstí x Fay Sweet pod Měndou / pod vedením majitelky a naší kamarádky p. E. Vodrážkové. Ebonnka získala v sobotu ve třídě mezitřídě VÝBORNÁ 2 a v neděli krásné ocenění VÝBORNÁ 1 ,CAC .Z celého srdce jim gratulujeme,máme ohromnou radost a děkujeme za pěkné předvedení a prezentaci naší chovatelské stanice. 

p1020333.jpgTaké jsem si zkusila cvičně vystavit a proběhnout se v kruhu s nádherným psem - CHEEKYCHI  BEST O ZE  BEST,který je otcem 4 našich výstavně úspěšných pejsků - Grand CH.,CH. a 2x Klub. CH. AMÁLKY, ARTUŠE, FEBIE a FALKA.Pejsek je importovaný z Austrálie / šampion Austrálie se 750 body / a tady v ČR získal spoustu ocenění a titulů. Dnes se již může chlubit titulem Multi. šampion.Ve svých 8 letech se stal i Veterán šampionem CZ. Chovatelkou NIKIHO je paní Tracey Wright z Austrálie,majitelkou p. Šárka Šimková.A já si velice vážím toho,že mám v naší chovatelské stanici tuto krevní linii.

530778_520243138005511_1432957989_n.jpg

Velmi děkuji naší kamarádce paní Karolínce Lacinové za nádhernou báseň ,kterou mi složila a věnovala k narozeninám.Přečíst si jí můžete ve složce - BÁSNIČKY. 

25.11.2012 - Klubová výstava Nižbor u Berouna

FALKO BEST ,tř. mezitřída Výborný 2, Res. CAC

CH., JCH. BARBAR CONAN ,tř. šampionů  Výborný 2, Res. CAC

NORMAN  Zuzanin raj, tř. mezitřída Výborný 1, CAC, ČESKÝ  JUNIOR  ŠAMPION

Odjížděli jsme z klubové výstavy šťastní a velmi spokojení s výsledky našich pejsků.Teď už budeme odpočívat a další výstavy na nás čekají příští rok - rok 2013.

skenovani0010.jpg

4.12. jsme se vypravili s Elinkou - Celestýnkou za ženichem Multi. CH. Cheekychi Best O Ze Best. Povedlo se, a my doufáme,že se Elinka stane začákem února maminkou. Výsledek SONO vyšetření opět přidáme na stránky. 

18.12.2012 - se brzy k ránu v chovatelské stanici z Vrbických močálů narodili 3 nádherní pejsci.Je to krásný vyrovnaný vrh po otci Artuš Čokoládové štěstí  x  matce Sachmet z Jenštejnské bašty. Přejeme štěňátkům mnoho zdravíčka a moc hodné páníčky. Majitelům fenky,kteří svůj první porod v této chovatelské stanici zvládli na jedničku, srdečně gratulujeme !p1020566.jpg

                   Přejeme všem návštěvníkům našich stránek krásné a klidné vánoční svátky.Do nového roku hodně štěstí,zdraví,lásky a úspěchů !

 loonapix_13558802721570720706.jpg