Jdi na obsah Jdi na menu

novinky 2011

 

  VÍTÁME  VÁS  V  ROCE  2011  

 

 

 

20111118-223625.jpg

 

ŠAMPION ČR.,KLUB.ŠAMPION CHIHUAHUA KLUBU ČR a KLUB.ŠAMPION KChČaN  AMÁLKA Čokoládové štěstí 

JUNIOR ŠAMPION ČR.,JUNIOR ŠAMPION a ŠAMPION CHIHUAHUA KLUBU ČR - BARBAR CONAN Zuzanin raj 

 

 

 

 p1350616.jpg

 

 p1260502.jpg

 

DĚKUJEME  ZA  NÁVŠTĚVU. DOUFÁME ,  ŽE  SE  VÁM   STRÁNKY   ZALÍBÍ  A  BUDETE  SE  K  NÁM  RÁDI  VRACET.

 

 

 

 

 p1160119.jpg

 

 

9.1.jsme brzy ráno odjeli na NVP do Olomouce.Celestýnka si ve třídě mladých vychodila známku výborná,Amálka ve třídě mezitřídě známku výborná 2 a Tonda /Barbar Conan Zuzanin raj / ve třídě mladých také krásnou známku výborný 2.Máme z našich pejsků radost a těšíme se na další výstavu.Posuzovala p.Z.Jílková.

Dne 22.1.jsme se zůčastnili popisného svodu psů v Nižboru u Berouna.K posouzení jsme brali importovaného pejska Tondu.Posuzoval p. Ing. Leoš Jančík.Toník svod splnil,a tak bude od 8.5.2011 chovným pejskem.Do fotoalba CHOVNÍ PSI jsme zařadili jeho složku.

 p1190303.jpg

5.2.jsme připustili fenku FAY SWEET / ÁJU / naším pejskem ARTUŠEM.Budeme jim moc držet palečky a těšíme se na nová štěňátka.

6.2. se v Brně konala mezinárodní výstava DUO-CACIB.Vydali jsme se tam brzy ráno i mi.Přihlášenou jsme měli opět Amálku ve třídě mezitřídě,kde získala nádherné ocenění výborná 1, CAC,CACIB.A protože CACů ve dvou výstavních sezonách  již měla 5, stala se AMÁLKA novým ČESKÝM  ŠAMPIÓNEM .Je to naše první fenečka,která získala tento titul a naše radost je o to větší,že je AMÁLKA náš odchov.Věříme,že i ostatním našim pejskům se bude dařit. 

Toník získal na této výstavě ve třídě mladých krásné druhé místo.I on nám udělal obrovskou radost.Je to moc hezký pejsek a tak věříme,že i on bude jednou sbírat tituly.Posuzoval p. Kubeš Robert a mi mu tímto děkujeme.

Fotky přidáme opět do fotoalba VÝSTAVY.

 p1200912.jpg

p1200960.jpg

Dnes 14.2. jsme si udělali nádherný výlet.Jeli jsme pro naší fenečku LISANKU až k Nové Pace,kde byla od pátku u ženicha v chovatelské stanici Nepean River. Spojení s pejskem CHEEKYCHI Best O Ze Best se nám již dříve osvědčilo.Tento pejsek je otcem naší Amálky ,která je ve 23 měsících Klubovým i Českým šampionem.Doufáme,že se Lisance štěňátka povedou.

 p1190273.jpg

 3.3. jsme byli s  Ájou na sonu bříška.Ájinka je březí a vypadá to na 3 štěňátka.Máme velikou radost,doufáme,že vše dobře dopadne a už se na ně moc těšíme ! Tatínkem je náš pejsek ARTUŠ Čokoládové štěstí. 

 p1210370.jpg

 Bříško máme ještě malinký,ale ono nám naroste.Štěňátka by se měla narodit okolo 10.4.

Již nějakou dobu navštěvuji se svými pejsky sanatorium Lotos / v zámečku Ostředek - pracuji zde jako ošetřovatelka /. Je to sociální zařízení na pomoc v  péči o  lidi postižené Alzheimerovou chorobou.Obyvatelé zámečku se na pejsky moc těší a jsou  rádi, když si je mohou pochovat,nakrmit nebo pohladit.Zatím se tu líbí Lupovi a Montymu,ale i fenka Týna bude určitě mezi staroušky spokojená.

A  tak děkujeme naší paní vrchní,že nám to umožnila.

14.3. jsme byli na sonu bříška s naší Lisankou.V bříšku měla krásně vidět 3 štěňátka,budeme jí držet palečky a moc se těšíme !  

p1220036.jpg 

 

 Dne 21.3. přijela za naším Artíčkem krásná nevěsta BEA od Kamenné zvoničky se svojí paničkou a páníčkem až z jižních Čech.Spojení se povedlo,a tak jim teď budeme držet palečky ,aby vše dobře dopadlo a narodila se jim krásná a zdravá štěňátka.

  

 Ájince se začíná pěkně kulatit bříško.Svoji první březost nese statečně a mi se moc těšíme na štěňátka.

           p1210798.jpg

 

 

Lisanka začíná být taky kulaťoučká jako balónek,však  to holky mají za pár ! Nejvíc nervózní z blížícího se porodu je asi panička.

p1220080.jpgA tak u nás vypadá příprava na porod.Domečky s dečkami stojí,kolem plůtek kvůli zvědavým čivavkám,aby měly budoucí maminky klid.Lisanka s Ájinkou si na své nové pelíšky brzy zvykly,a tak jak mohou, zalezou si dovnitř.Musíme  hlídat přesný počet nájemníků,i ostatním čivavkám se domečky moc líbí.Teď už jenom čekáme s nedočkavostí na narození štěňátek.p1220389.jpg

MÁME ŠTĚŇÁTKA. Dnes 6.4. se ÁJINCE narodila krásná štěňátka - 2 pejsci a 2 fenečky.Mile nás překvapila,na sonu byla vidět pouze tři . Ájinka se hned ujala péče o miminka a je na svůj první vrh ,, E " nesmírně hrdá.Více informací najdete v rubrice ŠTĚŇÁTKA.

  7.4. štěňátka jsou v pořádku,pijí mlíčko od maminky a Ájinka se o ně moc dobře stará.                                                                     

p1220529.jpg

 

 LISANCE se 11.4.2011 narodila krásná štěňátka, 2 fenečky a 2 pejsci.Porod netrval dlouho a maminka byla statečná.Štěňátka jsou o něco menší než u Ájinky,ale začala sát mlíčko  a mi budeme doufat,že budou všechna v pořádku.

Podrobnosti najdete opět v rubrice štěňátka.

 

 

 

p1220872.jpgDostali jsme zprávu z které máme ohromnou radost.Náš odchov ,  pejsek BERTÍK Čokoládové štěstí /o.: Alk Cinderella's Ranch x m.: Otylka z Kmochova  zátiší /  získal v neděli 10.4. na NVP v Ostravě ve třídě otevřené známku výborný 1, CAC.Moc gratulujeme jemu i jeho majiteli p. Křišťálovi k nádhernému výsledku a přejeme jim,aby to krásné ocenění CAC přivezli z výstav ještě nejméně třikrát.

 skenovani0001.jpg

 Štěňátka od Ájinky pěkně přibírají,jsou z nich malé válečky.A protože budou velikonoce,tak jsme je vyfotili se zajíčkama.Je to naše velikonoční nadílka !

 p1230046.jpg

 

Lisanky štěňátka jsou ještě malinká,ale krásně pijí .I malinký Falko Best se už bez problémů chytá a přibírá na váze.A tak z maličkých a jejich maminek máme velikou radost.  Lisanky štěňátkům právě týden,už jsou to maličcí, buclatí cvalíci. Ájinky štěňátka začínají vesele koukat na svět,pár fotek opět přidáváme do rubriky ,,štěňátka ".Na fotce jsou štěňátka z vrhu ,, F ".

p1230495.jpgDnes jsme byly s kamarádkou a pejsky - Amálkou, Elinkou a Tondou na procházce v lese. Bylo nádherně,sluníčko svítilo a hřálo,nám i pejskům se moc líbilo.Ovšem nejvíce se líbil výlet Amálce.Stačila se za dvě hodiny krásně vyválet a navonět v něčem zeleném a příšerně smradlavém,a tak i když byla ráno nastříkaná proti klíšťatům,musela doma do vany.Zítra jestli bude hezky vyrážíme znova,pejsci už se moc těší.p1230609.jpg

Na fotky se můžete podívat ve fotogalerii - podsložka ,, výlety ".

24.4. jsme se zůčastnili Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích,posuzoval rozhodčí p. Bartek.Artuš si vychodil ve tř. otevřené ocenění výborný 4 , Amálka ve tř. šampionů výborná 2, Res.CAC a Toník / Barbar  Conan Zuzanin raj  /  nám udělal největší radost.Dostal ve tř. mladých krásné ocenění  výborný 1, CAJC a pochvalu od p. rozhodčího za pěkné předvedení.A tak jsme měli ze všech našich pejsků velikou radost.S námi jela a vystavovala i p. Helenka Vedralová PhDr. svého pejska Callisto's Moonlight z Jantárovej cesty,ten si ve tř.mezitřídě vychodil krásné ohodnocení výborný 2, Res.CAC.Moc jim gratulujeme.Fotky přidáme opět do fotoalba výstavy a výstavní úspěchy našich přátel.

Takhle mi letos krásně  vykvetla orchideap1240142.jpgp1240693.jpg.

 Napsala nám paní Blážová z jižních Čech, majitelka BEUŠKY od Kamenné zvoničky, krásnou zprávičku,že BEA a náš ARTÍČEK  čekají štěňátka.Máme velikou radost a přejeme jim krásná a zdravá štěňátka,fenečce lehký a rychlý průběh porodu .Moc jim držíme palce !

Z obou vrhů - ,,E " i  ,, F " už máme volné pouze pejsky.Všechna štěňátka krásně přibírají na váze,poskakují ,perou se ,ocumlávají a okusují.Začínáme je taky učit konat potřebu na přebalovací podložky .Rostou jim zoubky, snaží se do všeho kousat,proto jsme jim přidali do ohrádek mrňavé gumové hračky.A tak se máme na co koukat,štěňátka se rozhodně nenudí !

Na snímcích je z gumovou hračkou ELBO ART a krásná zívající  FEBINKA BEST.p1250079.jpgp1250019.jpg

Štěňátka,která nejsou zamluvená a jsou volná k prodeji najdete ve složce ,, na prodej ".Můžete si domluvit návštěvu,štěňátko si vybrat a zazálohovat.Jnformace na tel. : 776 748 390.

p1250156.jpgŠtěňátka z vrhu ,,F" /ze spojení o.:Multi Ch. Cheekychi Best O Ze Best x m.: Klub. Ch. Lisan z Kmochova zátiší/.

 Dnes 15.5. jsme se zůčastnili Mezinárodní výstavy psů v Praze.Artuš si ve třídě otevřené vychodil známku výborný 3,krásně šlapal a měl radost z předvádění.Celestýnka  ve tř. mladých dostala ocenění výborná,Amálka ve tř. šampionů výborný 1,CAC,Res.CACIB.Udělala nám obrovskou radost,je to její 1. CAC ve tř. šampionů,posuzoval je p.Sanchez Javier /E/.A Toník se ve tř. mladých umístil na krásném 3.místě,dostal známku VD 3.Toníka posuzoval p.Machetanz Peter.Počasí nám moc nepřálo,pršelo a byla docela zima.Doufáme,že na příští výstavu nám už bude svítit sluníčko.Fotky z výstavy přidáme do fotoalba.

p1250752.jpgPřidali jsme do fotoalba další fotky našich rozpustilých štěňátek.

21.5. si naše AMÁLKA na NVP v Litoměřicích ve třídě šampionů vyběhala známku výborná 1, CAC, Národní vítěz, BOB.Máme ohromnou radost,posuzovala rozhodčí p. Košťálová  a mi jí moc děkujeme. Toník získal ve tř. mladých známku výborný 2 a Elinka ve tř. mladých známku výborný.p1250858.jpg

22.5. se Toník zůčastnil MVP v Litoměřicích,dostal známku výborný 3.S sebou jsme vezli ještě Artíčka,kluci si udělali pěkný výlet a i nám se moc líbilo.p1260220.jpgDalší naše výstava bude v Nitře.

Ještě máme volné 2 pejsky a 2 fenečky,3 štěňátka jsou z vrhu E, jeden pejsek z vrhu F.Pejska z vrhu F umístíme pouze do výstavní rodiny,je moc pěkný /oba rodiče jsou shodní jako u Amálky  - Multi Ch. CHEEKYCHI BEST O ZE BEST x Klub. Ch. LISAN Z KMOCHOVA ZÁTIŠÍ /,vhodný na výstavy a chov. Moc rádi bychom se s ním ve výstavních kruzích potkávali.

Příští týden čeká naše štěňátka čipování a očkování. Asi se jim to moc líbit nebude,ale oni budou určitě stateční.

V pondělí nám volala panička od Beušky,že se Beatce a Artíčkovi narodili 3 štěňátka.Bohužel se pejska nepodařilo oživit,ale obě fenečky jsou zatím v pořádku. Máme velikou radost,budeme jim držet palečky a přejeme jim hodně zdravíčka.

Do fotoalba - štěňátka - jsme přidali fotky našich prcků z jejich prvních výprav po dvoře.

Všechna naše štěňátka už jsou očipovaná a očkovaná.

p1260692.jpgDnes jsme fotili štěňátka při prvním pokusu o pěkný postoj na stole,většina z nich byla šikovná.

Delinka se nám odstěhovala do velkoměsta.Přejeme jí i její nové paničce hodně pěkných chvil.p1270065.jpg

V pátek 3.6. od nás k nové paničce odešlo první štěňátko - pejsek AMANUEL.Nová panička měla z Emánka velikou radost a mi jim přejeme společné radosti co nejvíce.V sobotu a v neděli 4.-5.6 jsme se zůčastnili GRAND PRIX SLOVAKIA 2011 a DERBY WINNER SHOW 2011 v Nitře.Toník získal ve tř. mladých ocenění V3,v neděli V4,Celestýnka ve tř. mezitřídě ocenění VD2 v sobotu a V2,Res CAC v neděli.  Amálka V4 v sobotu a v neděli  V2, Res.CAC.V sobotu posuzovala p. Lisbeth Mach /CH /, v neděli p.Jozef Šuster / SK /.Na Slovensku se nám moc líbilo,sluníčko nám přálo,možná v sobotu při vystavování až moc /čivavy přišli na řadu až po poledni a to už bylo pěkné vedro /,potkali jsme spoustu přátel a známých.Určitě se do Nitry zase brzy podíváme. 

 p1270687.jpgp1280693.jpg

Máme nový přírůstek - krátkosrstého pejska z ch.s. Zuzanin raj. 18.6. jsme se zůčastnili speciální výstavy čivav v Jíčíně,kterou pořádal Klub chovatelů čivav a naháčů.Počasí nám sice moc nepřálo,chvíli bylo teplop1280641.jpg a chvílemi pršelo,přesto se nám líbilo.Toník /Barbar Conan Zuzanin raj / dostal ve tř. mladých známku výborný 1, CAJC.Elinka ve tř. mezitřídě výborný 3. Amálka se tentokrát umístila jako výborná a touto výstavou splnila podmínky na klubového šampiona Klubu chovatelů čivav a naháčů.Posuzoval pan a paní Redlických /PL /.A tak máme z našich pejsků velikou radost,výlet a výstava se nám moc líbila a i prasátko,které jsme ochutnali bylo výborné. 

 26.6. jsme se zůčastnili Mezinárodní výstavy psů v Brně,posuzovala p. Konderla  Žofia /PL/.Elinka dostala ve tř. mezitřídě ocenění výborná 3, Amálka ve tř. šampionů výborná 2, Res. CAC a Toník ve tř. mladých výborný 2.p1290241.jpgp1290412.jpg

Obdrželi jsme PP naší Amálky,kde jí byl zapsán a uznán - KLUBOVÝ  ŠAMPION -Klubu chovatelů čivav a naháčů.Máme z naší fenečky ohromnou radost.Ve svých 27. měsících je šampión ČR / 5x CAC / , Klubový šampion Chihuahua klubu ČR o.s. a Klubový šampion KCHČN.  

p1200054--2-.jpgDo fotoalba ,, ŠTĚŇÁTKA " jsme přidali pár nových fotek našich uličníků.Volná  štěňátka jsou ve složce - na prodej.

Včera nám k nové paničce a páníčkovi odešlo další štěňátko - fenečka EBONNY  ART.Věříme,že novým majitelům bude dělat jenom samou radost a že se navzájem zahrnou láskou.Přejeme jim hodně štěstí.

16.7.jsme se zůčastnili klubové výstavy Chihuahua klubu ČR v Zadní Třebani.Posuzoval p.Kubeš Robert.Před zahájením výstavy se rozdávaly poháry,a tak dostala naše Amálka nádherný pohár a diplom Klubového šampionap1310528.jpg.Ve tř. šampionů si vychodila krásné 2.místo a ocenění Res. CAC.

Toník ve tř. mladých dostal ocenění výborný 1,CAJC,NEJLEPŠÍ  MLADÝ JEDINEC.Tímto třetím CAJCem se stal novým ČESKÝM  JUNIOR  ŠAMPIONEM .

Máme z obou našich pejsků velikou radost.

18.7. brzy p1320619.jpgp1320278.jpgráno jsme vyjeli na Národní výstavu psů do Mladé Boleslavi.Kromě Amálky a Tondy jsme měli přihlášeného i Artíka.Ten si ve tř. otevřené vyběhal známku výborný 4,Amálka ve tř. šampionů výborná a Tonda ve tř. mladých výborný 2.Posuzoval p. First Rafal  z Polska.

Dostali jsme fotky od nových majitelů naší Ebonnky.Fenečka se má moc dobře, panička s páníčkem jsou na ní hodní a nová kamarádka na ní nedá dopustit.

Je v novém domově určitě šťasná a spokojená.A mi jim toho štěstíčka a lásky přejeme co nejvíce.

 29.7.2011 jsme byli s chovnými psy a fenkami na vyšetření luxace čéšky.Oba pejsci ARTUŠ a BARBAR CONAN mají výsledek 0/0,fenečky jsou na tom podobně.Vyšetření jsme podstoupili kvůli sobě a našemu chovu /abychom věděli na čem chováme /,tak i pro stále větší zájem o toto vyšetření ze strany budoucích majitelů našich štěňátek.Vyšetření čéšky by se mělo znovu opakovat po 2-3 letech.U všech chovných psů a fen jsme doplnili tuto informaci do jejich složek.

 p1000335.jpgVe volných chvílích se věnujeme našim uličníkům.Učíme štěňátka postoji na stole a chůzi na vodítku.Vzhledem k počasí letošního léta to není vůbec jednoduché.Štěnda to zvládají celkem dobře,co by neudělali pro piškotek.Ale lumpárny jsou přeci jenom lepší !!!

 Naše štěňátka rychle rostou.Z malých chlupatých kuliček se vyklubali nohatí dorostenci,začínají se jim formovat postavičky, růst svaly a chlupy - už brzy snad budou podobní svým rodičům.Nové fotky  najdete opět ve fotoalbu ,, ŠTĚŇÁTKA .''

 28072011193.jpg28.8. MVP  Mladá Boleslav.Toník získal ocenění výborný 2 ve třídě mladých, Artuš ve třídě otevřené výborný 4 a Amálka ve třídě šampionů výborná 2, Res.CAC.Posuzovala rozhodčí Mgr.Hana Krejčová.Jsme s výkonem našich pejsků spokojeni a těšíme se na další výstavu v Ml. Boleslavi příští rok 2012.

 p1350338.jpgSetkali jsme se tam i s naší odchovankyní Ebonnkou,její kamarádkou Sachmet z Jenštejnské bašty a jejími páníčky.Ebí dělala statečný doprovod své větší kamarádce na její první výstavě.Trošičku se klepala - tolik lidí a různě velikých pejsků co tam bylo,ale určitě si brzy zvykne a budou chodit na výstavy spolu.A mi přejeme oboum fenečkám a jejich páníčkům aby se jim dařilo.

p1360292.jpgA takhle to u nás vypadá když má páníček v ruce něco dobrého.Seběhne se celá smečka - ale pozor na prsty !!!

Návštěvy u nás doma si vítáme po svém.Samozřejmě musí být chvilková štěkací předehra,aby se neřeklo,že špatně hlídáme paničku a páníčka.Ale potom každou návštěvu láskou sníme.

A Elbíčkovi se tahle panička móóc líbila !p1350084.jpg

Dostali jsme nové fotečky naší odchovankyně Ebonnky z jejího nového domova.Má se moc dobře,páníčkové se pochlubili jak už jí pěkně stojí ouška a taky jak pilně cvičí před první výstavou.Někdy to se štěňátkama není vůbec jednoduché a chce to hodně lásky,trpělivosti a času než se vše naučí.

 

Neodolala jsem a na naše stránky jsem do fotoalba zařadila další složku - KYTIČKY.Občas tam vložím pěknou fotku nějaké květinky. Doufám,že Vás pohled na ně potěší stejně jako mě.

p1000506.jpg

Tento týden jsme si udělali výlet do našeho hlavního města. S sebou jsme vzali ,aby se trošku otrkali i dva z našich dorostenců - FLOE a SINGIHO. Krásně si našlapovali,ocásky a hlavičky nahoru,ruch Prahy a spousta lidí jim moc nevadila.A že jich v areálu Motolské nemocnice bylo ! Páníček se chtěl podívat i na Strahovský stadion,kde jsme udělali pár fotek.Floe i Singimu se výlet moc líbil -jen kdyby to auto tolik nehoupalo,ale příště prý pojedou znovu. 

Dneska bylo krásně a tak jsme se pěkně vykoupali.Zatím jenom velcí kluci a štěňátka,holky půjdou na očistu zítra.p1380005.jpgZe začátku se nám to moc nelíbilo,ale teď jsme moc rádi,že z nás panička smyla špínu a prach.Vždyť se tady po dvoře a zahradě nalítáme.Zítra ještě hezky venku rozčesat,ostříhat zbytečné chloupky na tlapičkách i jinde,a taky packy namazat - to se nám to bude zase běhat.

Tak a je vykoupáno ! Za odměnu jsme paničce oškubali kohouta - likvidace trvala pouhé 3 minuty. To jsme ale šikovná štěňátka,teď aby panička nalepila nová peříčka.

p1380391.jpg30.9.jsme byli s Tondou a Singim na procházce v lese.Snažíme si ještě užít posledních dnů krásného  podzimu.Pejsky většinou střídáme,i když teď bereme hlavně štěňátka,aby si zvykla na vodítko a ruch po vsi.A že toho rachotu je...sekačky,cyklisti,turisti,domorodci a ostatní pejsci na procházce.Fotky jsme přidali do fotoalba - FOTOGALERIE - VÝLETY.

9.10. jsme vyrazili na MVP do mých rodných Českých Budějovic.Přihlášení byli Singi, JCH. Tonda a CH. Amálka,která bohužel z důvodu hárání s námi nemohla ač by strašně ráda !!! Singoušek si na své 1. výstavě vyběhal krásné ocenění VN 1 a od p. rozhodčí Ivany Síbrtové pochvalu za nádhernou barvu a perfektní předvedení.Moc hezky se nechal postavit na stole a pěkně se předvedl i v chůzi v kruhu se zvednutým ocáskem.Máme z něho obrovskou radost,i když to ocenění bylo ,, pouze " ve třídě dorostu.Toník se umístil ve třídě mezitřídě /byl tam dnes také poprvé,zatím se vystavoval ve tř. mladých/ na 1. místě - z ocenění Výborný 1, CAC, Res. CACIB máme také velikou radost. JCH. BARBAR CONAN /Toník / touto výstavou splnil body na KLUBOVÉHO ŠAMPIONA  CHIHUAHUA Klubu ČR.Vystavování jsme zakončili v dobré pohodě na návštěvě u mé maminky.Už teď se těšíme na další - jarní výstavu v Č. Budějovicích v roce 2012.

Pořád se snažíme venku cvičit s našimi štěňaty chůzi na vodítku a výstavní postoj.p1380958.jpg Na MVP do Prahy jsme do třídy dorostu přihlásili dvě z našich štěňat....bude to zkouška toho co se naučili.Doufejme,že se jim ve výstavním kruhu bude líbit.

25.10. jsme po 23 hodině narychlo ujížděli směr Praha s naší Amálkou....vdechla kousek granulky a vůbec to nevypadalo dobře.Ve veterinární nemocnici  IVET  na Praze 4 nám jí p. MVDr.Patrika Oravová uspala,prohlédla a vyšetřila endoskopem /u tak malé čivavy je to velice obtížné a každé veter. zařízení nemá tyto malé přístroje /.Odstranila na průdušnici zbytek rozložené granulky,nasadila antibiotika a infuzy.A tak jsme se domů vraceli bez Amálky a doufali,že vše bude v pořádku.Druhý den po telefonické dohodě jsme si již mohli Amálku vyzvednout...má nasazená antibiotika a kašovitou stravu,ale jinak už je to naše stará uličnice Amálka.Včera jí ještě nebylo moc dobře,bylo na ní vidět,že je unavená,ale dnes ráno už se se všemi doma přivítala.

Chceme poděkovat MVDr.Oravové a kolektivu nemocnice IVET na Praze 4 za ošetření  a péči o naší Amálku a pochválit  velice dobrý přístup k malým zvířecím pacientům. Děkujeme i našemu MVDr.F. Heřmánkovi,který i přes to,že nemohl pomoci osobně,alespoň poradil.Zároveň mu děkujeme za celoroční péči a rady,které věnuje nám a naší čivaví smečce.  Děkujeme.

p1390866.jpgDnes nám přišel potvrzený PP s titulem Junior Šampiona a Klubového Šampiona Chihuahua klubu ČR  pro našeho importovaného pejska  BARBAR  CONAN  Zuzanin raj / TONDA /,který splnil body a podmínky pro přiznání titulů.Slavnostní předání diplomů a pohárů proběhne při Klubové výstavě v Nižboru 12.11.2011.Máme z našeho Toníka obrovskou radost.

6.11.  jsme brzy ráno vyrazili na MVP do PRAHY.Máme to kousek,ale přesto jsme vyjeli o něco dříve...měli jsme přihlášeny naše letošní štěňátka do dorostu a byla to jejich první výstava,tak aby se před zahájením trošku otrkala. Tentokrát byli čivavy rozděleny podle délky srsti do dvou sousedících kruhů.Tím se nám to trošku zamotalo...SINGI / NORMAN Zuzanin raj / si na své druhé výstavě ve tř. dorostu opět vychodil VN 1, TONÍK / BARBAR CONAN Zuzanin raj / ve tř. mezitřídě výborný 2, Res. CAC /posuzovala p. Angela  Starke / a naše dlouhosrsté čivavy - FALKO BEST ve tř. dorostu VN 2  a FLOE BEST   VN 1 / posuzovala p. Biala - Gauss  Karin /. Máme z našich dorostenců velikou radost. Také se nám ve třídě společně s FLOE objevila naše odchovankyně... EBONNY  ART Čokoládové štěstí /černá fenečka po Artíčkovi a Áje /. Ta si na své první výstavě statečně vyťapkala VN 3. Trošinku se ještě bála,ale dostala od p. rozhodčí móóóc pěkný posudek a tak jsme na ní strašně hrdí. Páníčkové byli taky šťastní a měli z obou feneček velikou radost. Držíme jim palečky a moc se těšíme až se v kruhu někde na výstavě opět potkáme.

p1400564.jpgVčera 12.11. jsme se zůčastnili klubové výstavy v Nižboru u Berouna.Toník se ve tř. mezitřídě umístil jako čtvrtý /posuzoval p. Mudra A./.Výstava začínala slavnostním  předáváním pohárů. I náš Toník / JCH. BARBAR CONAN  Zuzanin raj /,ve věku 20 měsíců, dostal  poháry a diplomy JUNIOR ŠAMPIONA a ŠAMPIONA  Chihuahua klubu ČR, tituly získal splněním bodů účastí na výstavách mezinárodních,národních,klubových a speciálních .  Máme z něho ohromnou radost a z našich ostatních pejsků také.Tento rok to byla naše poslední výstava a teď už budou naše čivavinky jenom odpočívat a lumpačit.Určitě se občas projdeme na výstavním vodítku,aby to všechno nezapoměli a v příštím roce 2012 se budeme těšit na další krásné výstavy.

p1400839.jpg

 TUTO  BÁSEŇ  SLOŽILA  PANÍ  KAROLÍNA  LACINOVÁ  / ČR /.KAROLÍNKO  JE  NÁDHERNÁ ...DĚKUJI.  NA  JEJÍ  BÁSNIČKY  SE  MŮŽETE  PODÍVAT  NA  www.poezie-scivavou.estranky.cz

Zdeničce k narozeninám od Karolíny

 

Tam kde láska má své místo

 

mají k sobě všichni blízko

 

každý by si dneska přál

aby vedle tebe stál

 PŘÁNÍČKO

 

amalka-narozeniny.jpg

 

Naše zlatá paničko

za všechny přináším ti přáníčko

všichni tě moc milujeme

štěstí, zdraví vinšujeme

 

Pro nás nejdražší si na světě

proto všichni rádi máme tě

že nás taky miluješ dobře víme

proto ti lásku každý den oplácíme

 

lisanka-narozeniny.jpg

I já na srdíčku přání mám

rychle za tebou s ním pospíchám

hodně štěstí, hodně lásky

to ti přejí všechny tvoje krásky

 

Pro nás vždycky jsi ta NEJ

něco honem si teď přej

srdíčko na dlani každý den

ti všichni rádi přinesem

kluci-pranicko.jpg

Také mi ti popřejeme

srdíčko tvé zahřejeme

jsi něžná jako peříčko

když hladíš naše tělíčko

 

Ty jsi naše milovaná panička

a my tvoje zlatíčka

pusinku ti všichni posíláme

protože tě  rádi máme 

Falko Best  Čokoládové štěstí / otec Multi Ch., Ch. Cheekychi  Best O Ze Best  x  matka Klub. Ch. Lisan z Kmochova zátiší /- stejní rodiče jako u naší Ch. AMÁLKY. Na své 1. MVP v PRAZE ve třídě dorostu získal ocenění VN 2 / v závěrečném kolečku  se mu již nechtělo moc choditp1400625.jpg  / a od p. rozhodčí Biala - Gauss Karin skvělý posudek . Věříme,že z něho jednou vyroste nadějný , výstavní pes.

p1400928.jpgJCH. ČR , Junior Šampion a Šampion Chihuahua klubu ČR   -    BARBAR  CONAN  Zuzanin raj .

Dostali jsme novou fotku od majitelů Ebonnky.....to je ale pohoda. I kocoura jsem si k novým páníčkům přivezla,nebo, že by to byl úplně jiný rezavý kocourek než jsme měli s bráškama a sestřičkou doma ? No nevadí ,hlavně, že je na mě hodný !

p1000530.jpgPřidávám fotku jako milou vzpomínku na den,kdy jsme si udělali nádherný výlet na Slovensko. S sebou domů jsme si tenkrát přivezli našeho Toníka - Barbara Conana  od Mira a Zuzanky Révayových z chovatelské stanice Zuzanin raj.

 3.12. se  chystáme  20111117-124354.jpg na  Moravu .Na  členské  schůzi  KCHČaN  se  bude  naší  CH. Amálce  předávat  pohár  Klubového  Šampiona . Jsme  na  Amálku  moc  pyšní  a  bereme  jí  s  sebou,  aby  si  pohárek  se  mnou  převzala. Zároveň  se kousek  od  místa  členské  schůze  konná  historická  BITVA  TŘÍ  CÍSAŘŮ  a ve  Slavkově  u  Brna  tradiční  jarmark. Moc  se  na  výlet  těšíme  a  věříme, že  si  ho  náležitě  užijeme. Foto  z  výletu  přidáme  na  stránky.

Tak jsme se šťastně vrátili z výletu...předčil naše očekávání.  Vyjížděli jsme okolo 12 hodiny z domova...bylo na prosinec pěkné počasí,bez deště s 8 stupni C....poblíž Brna už teplota klesla na 1 stupeň,místy byla na stromech podél silnice námraza a začínalo poprchávat. I přes větší zimu byl výlet nádherný.Nejprve jsme si v motorestu Rohlenka vyzvedli pohár a diplom pro Amálku...dali jsme holky vyčůrat- jela s námi taky Febinka,ale pak jsme je uložili do pelíšku a zamotali do deky,aby v autě v teple a tichu přečkaly vřavu nastávající bitvy.A udělali jsme dobře,rány z děl a mušket byly ohromné,i nám zaléhalo v uších.Představení bylo nádherné ,nevadila zima ani bláto,které se ,, vojákům " lepilo na boty...a nejenom jim.Občas jsme se i zasmáli,to když po sobě vojáci začali v zápalu boje skopávat z bot nalepené bláto. Na zahřátí se na kraji bitevního pole  prodával grog,domácí punč a svařené víno,mimochodem moc dobré.Ani hladoví výletníci nepřišli zkrátka.Díky patří všem,kteří se podíleli na tomto kousku z historie Moravy.

 Pro zájemce vkládáme do FOTOGALERIE - VÝLETY  fotky  z  Bitvy  tří  císařů.p1410091.jpg

KLUBOVÝ  ŠAMPION  KCHČaN  ,CH.  AMÁLKA  Čokoládové  štěstí.p1410300.jpg

BILANCE  ROKU  2011

Tento rok byl pro nás opět velmi úspěšný. Uchovnili jsme importovaného krátkosrstého pejska BARBARA CONANA / TONDU / z chovatelské stanice Zuzanin raj / SK /. Toník získal titul Junior Šampion ČR, titul Junior Šampion a Šampion Chihuahua Klubu ČR.

Naše AMÁLKA dokončila titul Šampion ČR / 5x CAC /, získala titul Klubový Šampion KCHČaN,kterého si také nesmírně vážíme.Ve třídě Šampionů získala 2x CAC,a tak doufáme,že v příštím roce dokončí Grand Šampiona.

Narodili se nám dva vrhy štěňátek z kterých jsme měli ohromnou radost a z nichž někteří budou určitě pokračovat v úspěšné kariéře svých rodičů,jak nám to ukázali na poslední výstavě roku 2011 v ČR - MV v Praze.

V červnu jsme si přivezli posilu do naší chovatelské stanice - pejska  NORMANA  /SINGI / z nám již známé chovatelské stanice ZUZANIN RAJ. Je to velmi nadějný, krátkosrstý pejsek ,čokoládového zbarvení. Věříme,že i on bude jednou sbírat tituly...na zatím dvou výstavách se ve třídě dorostu vždy umístil na prvním místě.

Podstoupili jsme vyšetření luxace čéšky u pejsků na kterých chováme s výborným výsledkem.   Snad bude Nový rok stejně šťastný a úspěšný. 

 20111209-100016.jpgloonapix_1324410888669242438.jpg

VESELÉ  VÁNOCE  CHCEME  VÁM   PŘÁT,  ABY  MĚL    ČLOVĚK  ČLOVĚKA  RÁD.

ABY  JEDEN  DRUHÉMU

VÍC  ŠTĚSTÍ  PŘÁL,

ABY  TEN  ROK  2012 

URČITĚ  ZA  TO  STÁL.

 Chovatelská stanice Čokoládové štěstí přeje Všem krásné vánoční svátky,plné štěstí a lásky a do Nového roku  hodně zdraví. Ať je rok 2012 pro Vás úspěšný !